Vyučovanie budúcnosti rieši európsky projekt Newton

Do vývoja európskej technologickej platformy pre on-line vzdelávanie sa zapája aj tím Slovenskej technickej univerzity. Testovanie prebieha i na slovenských školách.

Na STU prichádza ďalší hosťujúci profesor zo zahraničia

Profesor Martin Wollensak pôsobí na Univerzite vo Wismare - na Fakulte architektúry a dizajnu.

Mariana Derzsi víťazkou Women in Science 2018

Už po druhý raz poznáme víťazky slovenskej verzie súťaže L’ORÉAL-UNESCO Women in Science 2018.

Bioplasty z STU sa môžu rozložiť v pôde i vo vode

Profesor Pavel Alexy a jeho tím z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU vynález inovoval a požiadal o ďalší patent

Slovenskí študenti zožali úspech s projektom internetového prehliadača pre nevidiacich

Cieľom Webable je uľahčiť zrakovo postihnutým ľuďom vyhľadávať informácie na internete.

Noví profesori na STU

Prezident Andrej Kiska v utorok vymenoval 19 nových profesoriek a profesorov vysokých škôl.

V Horizont 2020 patríme k najúspešnejším

STU v Bratislave patrí v rámci Slovenska medzi najlepšie univerzity v počte financovaných projektov i v objeme získaného príspevku z Európske komisie.

dalej