Stanovisko k problému financovania dlhodobého strategického výskumu SR

Rektori slovenských výskumných univerzít a predseda Slovenskej akadémie vied sa dnes stretli na rokovaní s ministrom školstva, vedy výskumu a športu SR  Petrom Plavčanom.

Študenti vyvíjajú vozík ovládaný myšlienkami

Bezdotykovo ovládaný vozík by mohol v budúcnosti slúžiť ľuďom po operácii a hendikepovaným ľuďom, ktorí by sa s elektrickým vozíkom mohli presúvať prostredníctvom pomyslenia na smer pohybu.

Projekt STU spríjemňuje prostredie nemocnice

Projekt revitalizácie vestibulu Kliniky klinickej onkológie Národného onkologického ústavu s názvom Drevo v nemocničnom prostredí sa snaží spríjemniť pacientom dobu čakania na vyšetrenia.

Výzva: podporte výučbu informatikov

Zástupcovia priemyslu a akademického sektora sa zhodli, že ak vláda nezmení prístup v podpore vzdelávania IKT sektora, nebude mať Slovensko dostatočný ľudský kapitál na realizáciu digitálnej transformácie.

Študenti SvF vyhrali v súťaži v 4 D plánovaní výstavby

Študenti z Katedry technológie stavieb bratislavskej Stavebnej fakulty STU získali prvé miesto v štvrtom ročníku medzinárodnej súťaže Synchro University Challenge v 4D BIM v plánovaní výstavby.

Inovatívny čin roka patrí STU

Strojnícka fakulta STU získala ocenenie Inovatívny čin 2016 za koncept Digitálne dvojča.

Vedecká Osobnosť roka 2016

Profesor Daniel Donoval z FEI STU je vedeckou Osobnosťou roka 2016. Ocenenie získal za mimoriadnu aktivitu a úspešnosť v získavaní a riešení medzinárodných výskumných projektov.

dalej