STU otvorila akademický rok 2018/19

Slávnostným zasadnutím akademickej obce v pondelok 1. 10. 2018 otvorila Slovenská technická univerzita  v Bratislave akademický rok 2018/19.

Ocenenie docenta Ľubomíra Švorca a docenta Michala Kvasnicu

Literárny fond Slovenskej Republiky udelil ocenia pracovníkom FCHPT STU

Noví profesori na STU

Prezident Andrej Kiska vymenoval v stredu 19. 9. 2018 profesorky a profesorov vysokých škôl a zablahoželal im k najvyššiemu vedecko-pedagogickému titulu.

SmartParking študentov STU pomáha mestám

Ponáhľate sa na stretnutie. Krúžite po ulici a snažíte sa nájsť parkovacie miesto, hoci ste už mali otvárať rokovanie. Mnohí tú situáciu dôverne poznáme.

Sprchový pavilón FA STU a JTRE osviežil na horúcom Grape festivale

Na piešťanskom letisku vyrástla aj tento rok originálna inštalácia, o ktorú sa vďaka partnerstvu FA STU a JTRE, postarali nádejní architekti.

Odborník SvF STU: Most SNP by potreboval diagnostiku

Po zrútení mostu v talianskom Janove poskytol médiám viacero rozhovorov doc. Ing. Peter Paulík, PhD., z Katedry betónových mostov a konštrukcií SvF STU v Bratislave.

Zimný prístav môže byť výstavnou časťou Bratislavy

Zimný prístav patrí k jedným z posledných svedkov priemyselnej časti „starej“ Bratislavy. Doktorandi Fakulty architektúry a Ústavu manažmentu STU skúmajú, ako si prístav môže zachovať svoje hodnoty.

dalej