Kurzy cudzích jazykov a odborné kurzy

Inštitút celoživotného vzdelávania STU, Jazykové centrum ICV STU otvára v Akademickom roku 2017/201

Rektor STU píše o slovenskom výskume: Na polceste z popola

Pre krajinu je vedecký výskum na univerzitách dôležitý.

Študent STU získal cenu za start-up

Tomáš Szabo, študent Ústavu manažmentu STU, získal Cenu za sociálnu inováciu na súťaži   Slovak University Startup Cup 2017.

STU medzi špičkovými vedeckými tímami

Ako ďalší špičkový tím STU označila Akreditačná komisia tím profesora Radka Mesiara zo Stavebnej fakulty v odbore matematika a štatistika.

Stanovisko k problému financovania dlhodobého strategického výskumu SR

Rektori slovenských výskumných univerzít a predseda SAV sa dnes stretli na rokovaní s ministrom školstva, vedy výskumu a športu SR  Petrom Plavčanom.

Študenti vyvíjajú vozík ovládaný myšlienkami

Bezdotykovo ovládaný vozík by mohol v budúcnosti slúžiť ľuďom po operácii a hendikepovaným ľuďom, ktorí by sa s elektrickým vozíkom mohli presúvať prostredníctvom pomyslenia na smer pohybu.

Projekt STU spríjemňuje prostredie nemocnice

Projekt revitalizácie vestibulu Kliniky klinickej onkológie Národného onkologického ústavu s názvom Drevo v nemocničnom prostredí sa snaží spríjemniť pacientom dobu čakania na vyšetrenia.

dalej