Slovenskej bryndzi pomáha veda – aby bola bezpečnejšia

Ako ju vyrábať bezpečnejšie skúmajú dlhodobo odborníci zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Najvyššie rezortné vyznamenania sv. Gorazda dostali aj profesori STU

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan odovzdal Veľké a Malé medaily sv. Gorazda a ďakovné listy pedagógom a významným osobnostiam z oblasti školstva.

Mladí vedci dostali granty na výskum

Mladí vedci so svojimi projektmi uspeli v súťaži v rámci schémy Program na podporu mladých výskumníkov a dostali od STU granty na riešenie vedecko-výskumných projektov.

Ocenili sme TOP publikácie – víťaz publikoval v NATURE

Autori kľúčových vedeckých výstupov uplynulého roka si pri príležitosti Dňa učiteľov prevzali ocenenie z rúk prorektora STU Mariana Peciara.

STU a Uber podpísali dohodu o spolupráci

Traja študenti získajú od Uber finančný grant vo výške 1000 EUR na ďalší výskum.

Počítačová hra študentov FIIT STU testuje dôveru ľudí v umelú inteligenciu

Informatici zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave mali za úlohu vyvinúť hru, v ktorej by sa minimalizoval vplyv iných faktorov ako hlasu radcov – avatarov na rozhodovanie hráčov.

FIITkár doniesol striebro z ME v halovej atletike 2017

Ján Volko sa stal európskym vicemajstrom v behu na 60 m a zároveň držiteľom 2 slovenských rekordov.

dalej