Rektor odovzdal ocenenia pri príležitosti Dňa učiteľov

Rektor Oliver Moravčík odovzdal pedagógom Slovenskej technickej univerzity ocenenia za výnimočné počiny v roku 2023. Stalo sa tak na slávnostnom večere v Moyzesovej sieni pri príležitosti Dňa učiteľov.

Eulist prepája technológie so spoločnosťou

Nechceli sme však ísť iba týmto smerom, a preto máme partnerov, ktorí sa venujú aj sociálnym vedám. To nám pomáha rozšíriť naše obzory a posilňuje pole spolupráce, hovorí lokálna koordinátorka aliancie EULiST na STU Natália Gurská.

STU spolu s EUBA získali 50 miliónov eur, máme najlepší projekt konzorcia

Takmer 50 miliónov eur by malo smerovať na prepojenie procesov vzdelávania, výskumu a spolupráce s praxou so silným medzinárodným aspektom, čo by malo obom univerzitám pomôcť k zvýšeniu excelentnosti a kvality poskytovaných služieb a činností.

Technické vzdelanie je potrebné bez ohľadu na to, čomu sa venujete

Našou zodpovednosťou je, aby sme v tejto súvislosti zlepšili základné a stredné školstvo, hovorí dekan FIIT STU Ivan Kotuliak.

Excelentné tímy mladých výskumníkov STU štartujú projekty

Zástupcom deviatich úspešných tímov odovzdal dekréty o udelení podpory prorektor pre vedu a výskum Ján Híveš.

STU prehĺbi spoluprácu so svetovou jadrovou špičkou Framatome

Memorandum o porozumení podpísal rektor STU Oliver Moravčík a generálny riaditeľ Framatomu Bernard Fontana

Vynikajúci nukleárny vedec A. Wagner hosťujúcim profesorom na STU

Rektor Oliver Moravčík mu odovzdal menovací dekrét v Drážďanoch, kde pôsobí v Helmholtz-Zentrum Dresden – Rossendorf (HZDR) a na miestnej univerzite