Bioplasty z STU sa môžu rozložiť v pôde i vo vode

Profesor Pavel Alexy a jeho tím z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU vynález inovoval a požiadal o ďalší patent

Slovenskí študenti zožali úspech s projektom internetového prehliadača pre nevidiacich

Cieľom Webable je uľahčiť zrakovo postihnutým ľuďom vyhľadávať informácie na internete.

Noví profesori na STU

Prezident Andrej Kiska v utorok vymenoval 19 nových profesoriek a profesorov vysokých škôl.

V Horizont 2020 patríme k najúspešnejším

STU v Bratislave patrí v rámci Slovenska medzi najlepšie univerzity v počte financovaných projektov i v objeme získaného príspevku z Európske komisie.

Vedec roka SR: ocenenie v kategórii Inovátor roka získal profesor Šooš

Ocenenie si prevzal za vynikajúce výsledky a prínosy vo výskume, vývoji a návrhu nových progresívnych riešení pri zhodnocovaní odpadov.

Voľné radikály nie sú vždy nepriatelia

Profesor Marián Valko z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU je najcitovanejším vedcom na Slovensku.

Rektor udelil granty mladým vedcom

Granty si prevzali mladí vedci zo všetkých fakúlt Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

dalej