R. Mesiar: Dobrý základ z matematiky sa nikde nestratí

Prečítajte si rozhovor s profesorom Radkom Mesiarom zo Stavebnej fakulty. S víťazom súťaže o najlepšiu publikáciu univerzity 2015, tiež Vedcom roka STU 2009.

STU udelila čestný doktorát Bebovi Whiteovi

Američan Bebo White stál pri zrode webu a webového inžinierstva.

Najlepšie publikácie STU

Rektor STU odovzdal ocenenia autorom najúspešnejších vedeckých publikácií uplynulého roka a autorom najlepšieho umeleckého diela.

Importér verejných datasetov

Inovačný študentský projekt Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, realizovaný v rámci projektu DA-SPACE  Boj s „info džungľou“ – vývoj importéra verejných datasetov.

Medaila sv. Gorazda pre profesora Ulricha

prof. Ing. Koloman Ulrich, PhD. EWE si prevzal z rúk ministerky Malú medailu sv. Gorazda za prácu venovanú výchove technickej inteligencie na Slovensku

Mladá garda je výnimočný internát

Jedinečný je nielen pre svojho autora, ale i pre príbeh vzniku a pre architektonické riešenie. Stavali ho sami študenti. STU ho teraz zrekonštruovala.

Tím vedcov z FEI STU získal NATO projekt

Bezpečnostné šifry ohrozuje nástup kvantových počítačov. V projekte NATO teraz pracujú aj odborníci z STU.

spat dalej