Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE

Zväz slovenských vedeckých spoločností štyrom fakultám dvoch slovenských univerzít prvé certifikáty EUR-ACE.

STU a VW SK spúšťajú prvé duálne vysokoškolské štúdium

Desať poslucháčov nastúpi v akademickom roku 2017/2018 do prvého ročníka duálneho bakalárskeho štúdia v automobilovom priemysle

Rektor STU píše o slovenskom výskume: Na polceste z popola

Pre krajinu je vedecký výskum na univerzitách dôležitý.

Študent STU získal cenu za start-up

Tomáš Szabo, študent Ústavu manažmentu STU, získal Cenu za sociálnu inováciu na súťaži   Slovak University Startup Cup 2017.

STU medzi špičkovými vedeckými tímami

Ako ďalší špičkový tím STU označila Akreditačná komisia tím profesora Radka Mesiara zo Stavebnej fakulty v odbore matematika a štatistika.

Stanovisko k problému financovania dlhodobého strategického výskumu SR

Rektori slovenských výskumných univerzít a predseda SAV sa dnes stretli na rokovaní s ministrom školstva, vedy výskumu a športu SR  Petrom Plavčanom.

Študenti vyvíjajú vozík ovládaný myšlienkami

Bezdotykovo ovládaný vozík by mohol v budúcnosti slúžiť ľuďom po operácii a hendikepovaným ľuďom, ktorí by sa s elektrickým vozíkom mohli presúvať prostredníctvom pomyslenia na smer pohybu.

spat dalej