80 rokov Slovenskej technickej univerzity

Vznikla ako prvá technická vysoká škola na území Slovenska, zásadne prispela k budovaniu národnej identity a k hospodárskemu a sociálnemu rozvoju.

Otvorenie akademického roka 2017/18

Slávnostným zasadnutím akademickej obce sa v pondelok 18. septembra 2017 začal akademický rok 2017/18 na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave

Prvý titul Women in Science získali vedkyne z STU a SAV

Na slávnostnom vyhlásení v priestoroch Mozartovej sály v Bratislave v stredu 13. septembra 2017 boli ocenené dve talentované vedkyne za výnimočné projekty.

Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE

Zväz slovenských vedeckých spoločností štyrom fakultám dvoch slovenských univerzít prvé certifikáty EUR-ACE.

STU a VW SK spúšťajú prvé duálne vysokoškolské štúdium

Desať poslucháčov nastúpi v akademickom roku 2017/2018 do prvého ročníka duálneho bakalárskeho štúdia v automobilovom priemysle

Rektor STU píše o slovenskom výskume: Na polceste z popola

Pre krajinu je vedecký výskum na univerzitách dôležitý.

Stanovisko k problému financovania dlhodobého strategického výskumu SR

Rektori slovenských výskumných univerzít a predseda SAV sa dnes stretli na rokovaní s ministrom školstva, vedy výskumu a športu SR  Petrom Plavčanom.

spat dalej