Projekt STU spríjemňuje prostredie nemocnice

Projekt revitalizácie vestibulu Kliniky klinickej onkológie Národného onkologického ústavu s názvom Drevo v nemocničnom prostredí sa snaží spríjemniť pacientom dobu čakania na vyšetrenia.

Výzva: podporte výučbu informatikov

Zástupcovia priemyslu a akademického sektora sa zhodli, že ak vláda nezmení prístup v podpore vzdelávania IKT sektora, nebude mať Slovensko dostatočný ľudský kapitál na realizáciu digitálnej transformácie.

Študenti SvF vyhrali v súťaži v 4 D plánovaní výstavby

Študenti z Katedry technológie stavieb bratislavskej Stavebnej fakulty STU získali prvé miesto v štvrtom ročníku medzinárodnej súťaže Synchro University Challenge v 4D BIM v plánovaní výstavby.

Inovatívny čin roka patrí STU

Strojnícka fakulta STU získala ocenenie Inovatívny čin 2016 za koncept Digitálne dvojča.

Vedecká Osobnosť roka 2016

Profesor Daniel Donoval z FEI STU je vedeckou Osobnosťou roka 2016. Ocenenie získal za mimoriadnu aktivitu a úspešnosť v získavaní a riešení medzinárodných výskumných projektov.

STU má plnú verziu MATLABu

Študenti a pracovníci STU majú teraz k dispozícií plnú verziu MATLABu – skvelého nástroja na inžinierske výpočty a výskum, ktorý používajú najlepšie univerzity na svete

R. Redhammer: O talenty musíme bojovať. Všetci!

Počty maturantov odchádzajúcich do zahraničia prekračujú najhoršie očakávania. Situácia ohrozuje budúcu hospodársku a sociálnu stabilitu Slovenska.

spat dalej