STU slávnostne otvorila akademický rok 2023/2024

Stalo sa tak na slávnostnom zasadnutí akademickej obce za účasti hostí v Aule Dionýza Ilkoviča. Súčasťou slávnosti bolo odovzdanie Medaily STU profesorovi Jánovi Szolgayovi.

Delegácia STU na Islande o inováciách a transfere technológií

Inovácie, transfer technológií, podpora vytvárania startupových a spin-off spoločností a súčinnosť fakúlt boli témy návštevy delegácie Slovenskej technickej univerzity na Islandskej univerzite (UI).

Kritické a tvorivé myslenie stále nie je štandard

Profesor Robert Špaček pozná Fakultu architektúry a dizajnu STU lepšie, ako ktokoľvek iný. Ako sa díva na to, čo sa dnes deje v ikonickej budove Emila Belluša a okolo nej?

STU bude užšie spolupracovať s Univerzitou vedy a technológie v Macau

Fakulta informatiky a informačných technológií STU sa pri tejto príležitosti dohodla s Fakultou inovačného inžinierstva MUST na konkrétnej spolupráci pri výmene študentov a výskumníkov.

Výrobca alebo kontrolór? Pripravia vás na oboje

Superopracované potraviny, súvis lokálnych potravín s uhlíkovou stopou či senzorické hodnotenie vína. Aj o tom sa dá dozvedieť na Ústave potravinárstva a výživy, ktorého činnosť nám priblížil jeho riaditeľ, profesor Ľubomír Valík.

STU na stretnutí kórejských jadrových inštitúcií s krajinami V4 v Soule

Z iniciatívy prezidenta kórejskej Medzinárodnej jadrovej vzdelávacej inštitúcie KINGS sa v Soule stretla široká reprezentácia jadrových výskumných a vzdelávacích inštitúcii z Južnej Kórey so zástupcami krajín V4.

Jakub Perička z MTF STU absolútnym víťazom Slovak University Startup Cup 2023

Znamená to, že bude reprezentovať Slovensko na celosvetovom finále študentských startupov, ktoré bude v septembri v Kodani.

spat dalej