Pomohol umelej inteligencii hľadať anomálie mozgu

Informatici hľadajú spôsoby, ako odľahčiť prácu lekárov a spresniť diagnostiku.

Ocenení vedci a profesori STU 2016

Rektor STU odovzdal ocenenia vedcom a profesorom STU.

Vedci FCHPT hľadajú spôsob ako odstrániť akrylamid a PAU z potravín

Vedci zo Slovenskej technickej univerzity hľadajú cesty, ako odstrániť škodliviny, ktoré vznikajú pri pečení, vyprážaní či pri údení.

Panorama City, (z prvej ruky)

Katedra architektúry na Stavebnej fakulte STU usporiadala prednášku Ing. arch. Juraja Hermanna, autora polyfunkčného komplexu Panorama City

EÚ skúma vplyv chemických látok na obyvateľov

Do projektu, ktorý je kľúčový pre ochranu zdravia obyvateľov sa zapájajú aj chemici z STU. Krajiny EÚ budú skúmať prítomnosť a množstvá vybraných  chemických látok v ľudskom tele.

Vedci STU skúmajú kvalitu a bezpečnosť stavieb

Na výskum a spoluprácu s praxou im slúžia nové laboratória zriadené aj v rámci Univerzitného vedeckého parku Science City Bratislava.

Osobnosť vedy 2016: M. Valko z FCHPT STU

Profesor Marián Valko získal ocenenie Osobnosť vedy a techniky 2016, ktoré každoročne udeľuje minister školstva v rámci Týždňa vedy a techniky.

spat dalej