Medzinárodný summit SMART CITY 360 v Bratislave a v Toronte

Utorok, 13. október 2015 - Piatok, 16. október 2015

Explózia inovácií a ich prenos do praxe" je hlavné motto summitu SMART CITY 360 (SMART CITY 360 Summit), ktorý organizuje Európska aliancia pre inováciu (EAI). Podujatie sa uskutoční v termíne 13. do 16. októbra 2015 a bude paralelne prebiehať v Bratislave a v kanadskom Toronte. Ambíciou tohto podujatia je prepojenie, na prvý pohľad rozdielnych svetov výskumných pracovníkov, vládnych organizácií, start-upov a súkromného sektora do jedného kooperujúceho systému.

Program summitu je koncepčne rozdelený do troch oblastí, technologickej, spoločenskej a inovačnej. Spolu vytvárajú platformu pre medzinárodnú prezentáciu vedeckej spolupráce, prepájajú výskum a prax, ale hlavne dostávajú do popredia záujmu širokej verejnosti témy ako „Smart city" alebo „Mobilita".

Počas trvania summitu bude v oboch mestách zároveň prostredníctvom telemosta prebiehať 13 panelových konferencií zameraných na rôzne, v súčasnosti aktuálne témy, ako E-mobilita, urbanizácia, Big Data , úspora energií a iné

Pozvanie prijalo už vyše 100 rečníkov z viac ako 20 krajín sveta, ktorí zastupujú súkromný aj verejný sektor. O skúsenosti v danej problematike sa podelia napr. spoločnosti IBM, Ericsson, Quatar Foundation, SAVI, GENI, Create-Net, ale aj zástupcovia miest a samospráv z Bratislavy, Viedne, Barcelony, Toronta, Montrealu.

Na programe summitu sa podieľajú vládne a regionálne organizácie ako Slovenská technická univerzita v Bratislave, Centrum vedecko-technických informácií SR, I-Canada Alliance, Toronto University a iné. Záštitu nad podujatím prevzal podpredseda Európskej komisie a eurokomisár pre Energetickú úniu, Maroš Šefčovič. Očakávaných je viac ako 500 účastníkov z celého sveta.

Info o EAI