Paul Vixie o bezpečnosti Internetu vecí

Štvrtok, 29. september 2016 - Štvrtok, 29. september 2016

Dr. Paul Vixie, člen internetovej siene slávy, bude vo štvrtok 29.septembra 2016 na Slovensku hovoriť o bezpečnosti Internetu vecí.

Do Bratislavy prichádza na pozvanie bezpečnostnej spoločnosti ESET a Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FIIT STU). Počas svojej návštevy vystúpi na pôde FIIT STU s otvorenou prednáškou s názvom„Scaling Properties of Software and System Security", v ktorej sa bude venovať bezpečnostným a ekonomickým implikáciám Internetu vecí (Internet of Things), ktoré napríklad nemecké ministerstvo školstva a výskumu označilo za štvrté štádium priemyselnej revolúcie.

Podľa analytickej spoločnosti Gartner je do tejto siete v súčasnosti pripojených 4,9 milióna zariadení a do roku 2020 má toto číslo narásť na 25 miliárd.

Ďalšie informácie.