Transfer technológií na Slovesnku a v zahraničí 2017

Utorok, 10. október 2017 - Streda, 11. október 2017

Konferencia Transfer technológií na Slovensku a v zahraničí je podujatie s medzinárodnou účasťou.

Dátum konani: 10. 10. 2017 - 11. 10. 2017

Čas konania: 09.00 - 13.00 hod.

Organizátor: CVTI SR

Miesto konania: CVTI SR, Lamačská cesta 8/A, 811 04 Bratislava

Zámerom podujatia je poskytnúť informácie o činnosti slovenských centier transferu technológií, ktoré sú vytvorené pri vysokých školách a SAV a prezentovať odbornej verejnosti skúsenosti s transferom technológií, činnosťou centier transferu technológií a systémami podpory transferu technológií v zahraničí. Snahou je tiež iniciovať diskusiu na tému uplatňovania procesu technologického transferu v podmienkach Slovenska.

Cieľovou skupinou konferencie sú vedeckí a výskumní pracovníci verejných akademických inštitúcií a pracovníci centier transferu technológií.

Konferencia sa koná od roku 2011 a do roku 2015 bola organizovaná v rámci implementácie národného projektu Národná infraštruktúra pre podporu transferu technológií na Slovensku – NITT SK. V roku 2013 sa konferencia obohatila o panelovú sekciu, kde sú vystavované  plagátové prezentácie vynálezcovia, kreatívni pracovníci a študenti vysokých škôl a vedeckovýskumných inštitúcií na Slovensku, aktívni v oblasti transferu technológií a vedomostí. Touto formou dokumentujú svoju činnosť aj pracoviská pre transfer vedomostí a technológií na vysokých školách, SAV a výskumných ustanovizniach na Slovensku. Od roku 2013 je súčasťou konferencie aj súťaž Cena za transfer technológií. V roku 2014 sa obsahom konferencia rozšírila o odborný seminár určený pre pracovníkov centier transferu technológií a pracovníkov univerzitných vedeckých parkov.

Program sa pripravuje.