Týždeň zelených budov na Slovensku

Pondelok, 24. september 2018 - Piatok, 28. september 2018

Na Slovensku sa už po ôsmy raz budú v závere septembra konať podujatia Týždňa zelených budov, ktoré opäť usporiada Slovenská rada pre zelené budovy.   Aj tento rok budú podujatia prebiehať súbežne so Svetovým týždňom zelených budov (World Green Building Week), ktorý je vlajkovou loďou zelených rád po celom svete.

Hlavným mottom tohtoročného Týždňa zelených budov na Slovensku je  „EKOLOGICKY – ZDRAVO – EFEKTÍVNE“ a v tomto duchu sa budú niesť aj všetky pripravované akcie.

Podujatia Týždňa zelených budov sa budú konať od 24. septembra do 2. októbra 2018 v Bratislave.

S prezentovaním tém udržateľnej výstavby však začíname už 21. septembra v rámci Festivalu NASUTI, ktorý sa koná v Novej Cvernovke a hľadá odpovede na otázky vzťahu kultúrnych aktivít a environmentálnej udržateľnosti

V jednotlivých dňoch sa budeme venovať týmto témam :

V pondelok (24.9.2018) odštartujeme Týždeň zelených budov na tradičnom Green Business Clube, ktorý  bude už tradične venovaný Zahájeniu Týždňa zelených budov. SKGBC vám predstaví novinky zo svoje dielne,  Alexandra Velická, generálna riaditeľka SIEA, porozpráva aj o spolupráci s našou radou a Jana Cappello, zástupkyňa vedúceho  Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, bude hovoriť o energetickej únii. Z rúk zástupcu členskej spoločnosti Zumtobel Group preberieme voucher určený pre víťaznú školu, ktorá si z podujatia Green Day odnesie dar vo forme nového osvetlenia a privítame v našich radoch nových členov, ktorí sa stotožnili s cieľmi SKGBC.

Utorok(25.9.2018) vás pozývame do budovy UNIQ. Budeme sa venovať inovatívnymi riešeniam v prax.

V stredu (26.9.2018) Vás pozývame do firmy Schüco. Nedávno otvorený showroom Schüco je plný zaujímavých riešení a funkčných inštalácií vzoriek v skutočnej mierke. Pri návšteve sa vám budú venovať odborníci, ktorý vám poskytnú odborný výklad a predvedenie.

V stredu sa budeme venovať aj téme  zelenej ekonomiky v zdravých budovách. V prezentáciách sa dozvieme ako prebiehala obnova Búdky 22, aké sú zásady nakladania s odpadmi v certifikátoch udržateľnosti a ako sa tieto pozerajú na zdravé vnútorné prostredie. Venovať sa budeme aj najväčšiemu európskemu výskumnému parku  stavebných materiálov pre zdravé bývanie.

Vo štvrtok (27.9.2018) prebehne diskusia s kandidátmi na primátora Bratislavy, kde sa ich opýtame na ich názor na výstavbu budov, ich obnovu a súvisiace otázky.

V piatok (28.9.2018) Slovenská rada pre zelené budovy a občianske združenie EKOrast pripravili pre študentov stredných škôl už piaty ročník podujatia GreenDay – zábavno-náučného predpoludnia. To sa uskutoční v priestoroch Fakulty architektúry STU a je spojené so žrebovaním o atraktívne ceny.

Týždeň zelených budov sa nám prehupol aj do ďalšieho týždňa. V utorok (2.10.2018) nám na tému riešení použitých pri administratíve Ekom Piešťany porozprávajú zástupcovia zainteresovaných firiem.

Podujatia Týždňa zelených budov pripravujeme v spolupráci s partnermi, ktorými sú: Baumit, Delta Projektconsult Slovakia, PSS,  Schüco,  Siemens a Zumtobel Group. Organizačnými partnermi podujatí sú Búdka 22, Budovy pre budúcnosť a EkoRast.

Pozvánka Pozvánka (404,48 kB)