75. výročie založenia STU

25. júna 2012 oslávila Slovenská technická univerzita v Bratislave 75. výročie svojho založenia, a súčasne si pripomenula 250. výročie univerzitného technického vzdelávania.

Súčasťou osláv bolo slávnostné otvorenie novopostavenej budovy Fakulty informatiky a informačných technológií v Mlynskej doline.

V popoludňajších hodinách sa v Aule akademika Bellu na Stavebnej fakulte uskutočnilo slávnostné zasadnutie vedeckej rady a akademického senátu Slovenskej technickej univerzity. Akademickej slávnosti spojenej s udelením čestných titulov doctor honoris causa Douglasovi D. Osheroffovi a  Jürgenovi Eckertovi sa zúčastnili aj pozvaní hostia a rektori slovenských i zahraničných univerzít. Rektor STU tiež ocenil vybrané osobnosti a bývalých rektorov STU pamätným „Listom stromu poznania“.

Oslavy vyvrcholili slávnostným galavečerom v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava. Počas galavečera  odovzdal rektor STU ďalšie ocenenia - Cenu S. Mikovíniho získal Imrich Horňanský, partneri z praxe si prevzali  pamätné „Listy stromu poznania“.