Prejsť na obsah

Aktuality

STU bude spolupracovať s kórejskou Národnou univerzitou Hanbat

Rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Oliver Moravčík podpísal 22. júna memorandum o spolupráci s Národnou univerzitou Hanbat z Daejeonu v Južnej Kórei.

Predstavitelia STU navštívili závod Kia Slovakia

Predstavitelia Slovenskej technickej univerzity v Bratislave na čele s rektorom Oliverom Moravčíkom navštívili závod Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom.

Ušetriť na výrobe využitím lacnejšej náhrady je veľkým lákadlom

Keď to výrobca spraví a neuvedie to v zložení produktu, v podstate falšuje výrobok a predáva ho za vysokú cenu, ale v skutočnosti len zavádza kupujúcich, hovorí vedkyňa Liudmyla Khvalbota z Ústavu analytickej chémie FCHPT STU

STU pripravuje projekt Science-enterTainment-yoU!, zabaví vedou

Pôjde o sprievodné podujatie prestížneho medzinárodného festivalu STARMUS, ktoré bude na Slovensku v máji budúceho roku za účasti svetových osobností vedy a umenia.

Máme záujem prehlbovať spoluprácu s rakúskymi univerzitami

O možnostiach diskutoval rektor Oliver Moravčík s veľvyslankyňou Rakúskej republiky na Slovensku Margit Bruck-Friedrich na pôde rektorátu STU

Zvárať sochu a koľajnice je z pohľadu fyzickej námahy rovnaké

Keď vytvoríte dielo, máte naň dosah len počas svojho života. Potom má už nezávislú existenciu, ako keď vypravíte dieťa do sveta.

Memorandum o porozumení s Tishreen University

STU v Bratislave bude spolupracovať s Tishreen University z mesta Lattakia v Sýrskej arabskej republike. Memorandum o tom podpísali rektori Oliver Moravčík a Bassam Abdulkareem Hassan.

spat dalej