Portál absolventov STU v Bratislave
február 2013
facebook STU youtube STU twitter STU
VÝSTAVA PROJEKTOV ŠTUDENTOV FA STU

newsletter

Reflexná vesta, ktorá vám nabije telefón vo vrecku. Elektromobil. Aktovka z odpadu. Tieto a ďalšie zaujímavé návrhy študentov Ústavu dizajnu Fakulty architektúry STU si možno pozrieť na výstave v bratislavskom Centre vedecko-technických informácií.

čítať viac

ZAUJÍMAVOSTI

JEDINEČNÁ TECHNOLÓGIA VÝROBY BIOPLASTOV ČAKÁ NA UDELENIE SVETOVÉHO PATENTU

Obaly na vajíčka, tašky na nákupy či vrecká na balenie akéhokoľvek tovaru - to všetko je možné vyrobiť z bioplastu a biofólie. Jedinečná technológia výroby bioplastov, ktorej autormi sú vedci z FCHPT STU a SAV, práve čaká na udelenie svetového patentu.

čítať viac

FARBIVÁ MÔŽU PRENIKAŤ DO KRVI A OVPLYVŇOVAŤ NAŠE ZDRAVIE

Syntetické farbivá v kozmetických prípravkov, ale aj v lízankách či v tvrdých cukríkoch sa môžu cez narušenú pokožku a sliznicu ústnej dutiny dostať do krvného obehu. Potvrdzujú to výsledky výskumníčok zo Slovenskej technickej univerzity.
Výsledky výskumu boli ihneď publikované v renomovanom časopise Food and Chemical Toxicology.

čítať viac

ČESTNÉ UZNANIE ZA DIPLOMOVÚ PRÁCU ZÍSKAL ABSOLVENT STU

Ján Brodnianský, absolvent Stavebnej fakulty STU, získal v rámci 2. ročníka súťaže Inžinierska cena čestné uznanie za diplomovú prácu s názvom: Návrh lávky pre peších - atypická lanová konštrukcia.

čítať viac

STU JE SÚČASŤOU UNIKÁTNEHO EURÓPSKEHO PROJEKTU BIONEXGEN

Vlajková loď spoločného európskeho výskum. Tak označuje projekt BIONEXGEN Európska únia. Na medzinárodnom projekte spolupracuje 17 výskumných inštitúcii a univerzít, vrátane Slovenskej technickej univerzity. Cieľom projektu je nájsť nové ekologickejšie postupy pre tvorbu vzácnych látok používaných v priemysle, potravinárstve či vo farmácii.

čítať viac
UDIALO SA

FIIT SA PRESŤAHOVALA DO NOVEJ BUDOVY

25. a 26. januára 2013 prebehlo dlho očakávané sťahovanie do novej budovy fakulty.

čítať viac

REPREZENTAČNÝ PLES STAVBÁROV

8. februára 2013 patrila kongresová sála v City Hotel Bratislava stavbárom. Stavebná fakulta STU v Bratislave a Združenie absolventov a priateľov Stavebnej fakulty v spolupráci so Zväzom stavebných podnikateľov Slovenska a Slovenskou komorou stavebných inžinierov zorganizovali pre svojich absolventov, inžinierov a priateľov v poradí už 11. reprezentačný ples.

čítať viac

PODPIS ZMLUVY O SPOLUPRÁCI

Na pôde Strojníckej fakulty STU sa uskutočnil slávnostný podpis zmluvy o spolupráci vo vzdelávaní, medzi Strojníckou fakultou STU v Bratislave , Bratislavským samosprávnym krajom a Trnavským samosprávnym krajom. Predlženie zmluvy podpísali dekan Strojníckej fakulty STU Ľubomír Šooš, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a podpredseda Trnavského samosprávneho kraja Jozsef Kvarda.

čítať viac

MICHAL ŠARAFÍN - VÝSTAVA „DEDINA - MOJA, TVOJA, NAŠA"

Pri príležitosti životého jubilea Michala Šarafína bola v priestoroch Fakulty architektúr Fakulty architektúry otvorená tematická výstava jeho tvorby z obdobia 1992 - 2012.

čítať viac
NAPÍSALI O NÁS

DOBRÝ PLAT ZARUČÍ TECHNIKA

Výrazne nadštandardný plat a veľký záujem firiem o vašu prácu. To takmer s istotou získate, ak skončíte Slovenskú technickú univerzitu (STU) v Bratislave.

čítať viac

SLOVÁCI ZISŤUJÚ, AKO VYUŽIŤ MIKRÓBY

Medzinárodný projekt chce nájsť šetrnejšie postupy. Slovenský tím zvolil cestu mikroorganizmov.

čítať viac
DO VAŠEJ POZORNOSTI

POSTGRADUÁLNE ŠTÚDIUM FACILITY MANAGEMENT NA STAVEBNEJ FAKULTE

Katedra technológie stavieb ponúka v letnom semestri akad. roka 2012/2013 postgraduálne štúdium Facility management. Štúdium poskytuje príležitosť na získanie nového prístupu a zvládanie meniacich sa požiadaviek na úspešné riadenie správy budov v budúcnosti.

čítať viac

SÚŤAŽ INOVATÍVNYCH MYŠLIENOK 2013

Centrum vedecko-technických informácií SR v rámci medzinárodného projektu FORT, vyhlasuje výzvu na podávanie projektov v druhom kole súťaže Cross-Innovation Voucher - podpora inovatívnych myšlienok.

čítať viac
VŠETKY AKTUALITY Z STU A FAKÚLT
logo STU logo SvF logo SjF logo FEI
logo FCHPT logo FA logo MTF logo FIIT
Slovenská technická univerzita v Bratislave, Vazovova 5, 812 43 Bratislava 1
Tel.: +421 2 57 29 41 11 | Fax: +421 2 57 29 45 37 | Mail: public@stuba.sk