Portál absolventov STU v Bratislave
Marec 2013
facebook STU youtube STU twitter STU
ŠTUDENTI STU HLASOVALI ZA NAJLEPŠÍCH UČITEĽOV

newsletter

Anketa "Najlepší učiteľ STU 2013" bola vyhlásená vo februári tohto roka. Za svojho obľúbeného učiteľa mali možnosť hlasovať prostredníctvom akademického informačného systému všetci študenti STU.
Samotnému hlasovaniu predchádzali nominácie študentov.

Do hlasovania boli následne zaradení prví traja pedagógovia s najvyšším počtom nominácií z každej fakulty/univerzitného ústavu.
Každý študent mohol poslať jednu nomináciu a v následnom hlasovaní mal právo na jeden hlas. čítať viac

ZAUJÍMAVOSTI

PROJEKTY SCIENCE CITY STU SÚ BLIŽŠIE K REALITE

Slovenská technická univerzita vybuduje prvé univerzitné vedecké parky na Slovensku – v Bratislave a v Trnave. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR schválilo oba projekty, podpísalo zmluvy o poskytnutí príspevku a škola začne s ich realizáciou.

čítať viac

FIIT PREDSTAVUJE DIEVČATÁM INFORMATIKU

Prezentovať informatiku ako vhodný študijný a následne pracovný smer pre dievčatá je cieľom projektu „Aj Ty v IT“. Iniciátorom je Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, ktorej absolventi patria na trhu ...

čítať viac
UDIALO SA

PREZIDENT VYMENOVAL NOVÝCH PROFESOROV STU

Prezident SR Ivan Gašparovič vymenoval 5. marca 2013 nových profesorov. Sú medzi nimi aj traja profesori zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

čítať viac

TECHNOLÓGIE BUDÚCNOSTI UŽ DNES


Strojnícka fakulta STU a firma Sova digital, a.s. spolu zorganizovali seminár o digitálnom podniku, moderných CAD/CAM/CAE/PLM systémoch vo výučbe, výskume.

čítať viac

VÝSTAVA ARCHTRIP 2012

Na Spolku architektov Slovenska bola otvorená  výstava fotografii  účastníkov študijnej odbornej cesty Archtrip 2012 Úžasných päť dní  cesty za architektúrou predstavili vo svojej videoprojekcií doktorandi z Katedry architektúry Stavebnej fakulty STU. Iniciátorom cesty a kurátorom výstavy je architekt Pavol Paňák.

čítať viac

NAŠI ŠTUDENTI OPÄŤ ÚSPEŠNÍ NA MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI FREESCALE CUP

Študenti Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave zvíťazili v Európskom kole prestížnej technickej súťaži Freescale Cup a postupujú medzi 10 najlepších tímov na svetové finále.

čítať viac
NAPÍSALI O NÁS

SLOVENSKÉ SILLICON VALLEY? VEDECKÉ CENTRÁ V BRATISLAVE A TRNAVE MAJÚ PRINIESŤ TISÍCKY MIEST

Nové univerzitné vedecké parky za vyše 80 miliónov eur vzniknú v Mlynskej doline, v centre hlavného mesta a v Trnave. Parky majú byť slovenským Sillicon Valley, teda miestom inovácií, špičkového výskumu, vzdelávania a podpory podnikania.

čítať viac

E-APLIKÁCIA: STOP REČOVÝM VADÁM

 

Dnes obľúbené aplikácie môžu pomôcť deťom zbaviť sa ich hendikepu. Na podporu rečovej terapie vznikla Speekle. Autorský tím Quattro Formaggi zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave nás bude práve s touto aplikáciou reprezentovať na svetovom ...

čítať viac
DO VAŠEJ POZORNOSTI

KONFERENCIA OPENMOBILITY 2013

Putovná konferencia o otvorených mobilných platformách, Open Source hardware a tento rok aj o DIY/Maker movement sa uskutoční na pôde Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v termíne 6. - 7. apríla 2013.

čítať viac

STÁŽE V NATO NA ROK 2014

Centrála NATO v Bruseli (NATO Headquarters) otvorila možnosť pre študentov a čerstvých absolventov z členských štátov NATO prihlásiť sa na 6-mesačnú platenú stáž v medzinárodnom civilnom/vojenskom sekretariáte, prípadne v niektorej z alia...

čítať viac

OBNOVITEĽNÉ ZDROJE ENERGIE 2013

Medzinárodná konferencia v dňoch 21. - 23. mája 2013 (Tatranské Matliare) je zameraná na rôzne formy obnoviteľných zdrojov energie: slnečnú energiu (fotovoltaiku), chemickú energiu (spracovanie biomasy a jej využitie v kogeneračných jednotkách...

čítať viac

NÁRODNÝ PORTÁL PRE TRANSFER TECHNOLÓGIÍ

Portál je miestom zhromažďovania všetkých dôležitých informácií z oblasti transferu technológií na Slovensku, ako aj prístupov k externým podporným službám pre akademické pracoviská v procese transferu technológií.

čítať viac
VŠETKY AKTUALITY Z STU A FAKÚLT
logo STU logo SvF logo SjF logo FEI
logo FCHPT logo FA logo MTF logo FIIT
Slovenská technická univerzita v Bratislave, Vazovova 5, 812 43 Bratislava 1
Tel.: +421 2 57 29 41 11 | Fax: +421 2 57 29 45 37 | Mail: public@stuba.sk