logo portal absolventov stu
Január 2016
www.absolventi.stuba.sk
fold-conner
diplom superbrands stu

STU získala Superbrands Award 2016

Slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council v rámci programu Slovak Superbrands udelila STU cenu Slovak Superbrands Award 2016.

Naša univerzita sa tak zaradila do skupiny elitných značiek, ktoré predstavujú vzor úspešného rozvoja a zvyšovania hodnoty značky. Minulý rok získali toto ocenenie napr. firmy Elesko, Eset či Volkswagen. Rok predtým napríklad Slovenské národné divadlo, Liga proti rakovine či BMW.

čítať viac button arrow
UDIALO SA
Reprezentačný ples STU
Reprentačný ples STU 2016
Pedagógovia, študenti a priatelia STU sa   15. januára 2016 stretli na Reprezentačnom plese STU, ktorý sa konal v priestoroch zrekonštruovanej bratislavskej Starej tržnice.

čítať viac button arrow
Nové auly na FIIT STU
Nové auly FIIT
Do dokončenej budovy Fakulty informatiky a informačných technológií STU (FIIT STU) pribudli po dvoch rokoch prevádzky Veľká a Malá aula FIIT STU.

čítať viac button arrow
NAPÍSALI/POVEDALI NIE LEN O NÁS
Moderná telemedicína - pomoc diabetikom
„Výsledky ukazujú, že telemedicína, má potenciál prispieť k zlepšeniu zdravotného stavu pacientov. Pacientom pomáha dodržiavať pokyny lekára a lekárovi poskytuje okamžitú informáciu o zdravotnom stave pacienta", hovorí Fedor Lehocki z FEI STU v Bratislave.
čítať viac button arrow
Autovýroba sa stala pre Slovensko osudom
Docent Ján Lešinský zo Slovenskej technickej univerzity sa vývoju automobilového priemyslu venuje celý život.
Podľa neho len výmena spaľovacieho motora za elektromobil nie je zásadným krokom vpred a svetu zatiaľ nestojí za to, aby preň prebudoval celú dopravnú infraštruktúru.

čítať viac button arrow

PLÁNOVANÉ PODUJATIA
fold-conner
18.
február
Jubilejná "Noc architektúry"
Projekt Noc architektúry vznikol pred piatimi rokmi, kedy sa skupina študentov a doktorandov na Fakulte architektúry STU rozhodla už viac neodkladať svoje ateliérové projekty do šuplíka a jednoducho na konci roka otvoriť brány školy a ukázať svetu, čo vytvorili.
čítať viac button arrow
Construction Conference
FEBRUÁR 9., 2016
Konferencia je určená celej stavebnej verejnosti top manažmentu z oblasti stavebníctva, architektom, projektantom, výrobcom stavebných materiálov a riešení, finančným inštitúciám a ďalším.
čítať viac button arrow
Biznis raňajky v InQb
FEBRUÁR 11., 2016
Workshop venovaný téme Leadership.    Veľké množstvo manažérov sa každý deň ocitá v pasci operatívnych úloh a rozhodnutí, nedostatku času na rozvoj a riadenie svojich ľudí a tímu.
čítať viac button arrow
DO VAŠEJ POZORNOSTI
STU skúma liečivé látky v kôre stromov
Stromová kôra v sebe skrýva zdraviu prospešné látky. Potvrdzujú to pilotné štúdie vedcov vo svete. Do výskumu sa teraz zapájajú aj vedci zo Slovenska. Odborníci z STU v Bratislave skúmajú účinky látok získaných z našich ihličnanov a z rakytníka.
čítať viac button arrow
STU má nové laboratoriá a internáty
Slovenská technická univerzita v Bratislave koncom roka 2015 dokončila projekt Univerzitného vedeckého parku Science City Bratislava a Univerzitného vedeckého parku Cambo Trnava. Fakultám po novom pribudli aj nové laboratória s prístrojmi.
čítať viac button arrow
Všetky aktuality STU a fakúlt
Dalšie zaujímavé informácie z prostredia STU a jednotlivých fakúlt
img
img
img
img
img
img
img
img
img
Kontaktné informácie
Slovenská technická univerzita v Bratislave, Vazovova 5, 812 43 Bratislava 1
Tel.: +421 2 57 29 41 11 | Fax: +421 2 57 29 45 37
Mail: public@stuba.sk
social-icon-fb social-icon-tw social-icon-youtube
Webová verzia Odhlásenie odberu
Copyright © Slovenská technická univerzita v Bratislave
Všetky práva vyhradené