Softvér a jeho súčasti z pohľadu autorských a priemyselných práv

Streda, 12. jún 2019 - Streda, 12. jún 2019

Lektor: Jaroslav Noskovič
Termín: 12.06.2019 od 9:00 - 11:00 hod.
Miesto: Univerzitný technologický inkubátor STU InQb, Pionierska 15, 831 02 Bratislava - 1. poschodie, miestnosť 102

Obsah:

• ako je možné chrániť a komercializovať IT produkty,
• aké práva a povinnosti sa viažu k objednávateľovi a tvorcovi softvéru,
• ako pristúpiť k tvorbe softvéru s využitím open source základu,
• na čo si dávať pozor, aby si svojim podnikaním neporušoval existujúce práva iných subjektov k IT produktom.
O lektorovi:
Jaroslav Noskovič študoval na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave, kde získal PhD. v odbore Fyzika kondenzovaných látok. Následne začal pôsobiť v Centre vedecko-technických informácií SR v Odbore transferu technológií a od roku 2014 je vedúcim Oddelenia ochrany a komercializácie duševného vlastníctva. Od akademického roka 2016/2017 vyučuje na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave predmet „Ochrana duševného vlastníctva v medzinárodnom obchode“. Jaroslav je zároveň autorom viacerých odborných článkov a prednášok realizovaných na vedeckých a odborných konferenciách a seminároch.
Zaregistrovať sa je možné najneskôr do 11.06.2019 do 15:00 hod.
Vstup je ZDARMA.