logo portal absolventov stu
Marec 2014
www.absolventi.stuba.sk
fold-conner
andrej_kiska
Andrej Kiska prezidentom SR
Novým prezidentom sa stal absolvent našej univerzity. Slovenská technická univerzita si dovoľuje srdečne zablahoželať Ing. Andrejovi Kiskovi k zvoleniu do funkcie prezidenta Slovenskej republiky.

čítať viac button arrow
UDIALO SA
technik_STU
VUS Technik STU oslávil 60 rokov
Pri príležitosti 60. výročia sa VUS Technik STU predstavil Umeleckým večerom 21. marca 2014 v SND. Záštitu nad Umeleckým večerom STU prevzal prezident SR Ivan Gašparovič.
čítať viac button arrow
Naši študenti opäť úspešní!

sutaz_xella
19. ročník súťaže Xella na tému SM(ART)HOUSE- Dom umení v Bratislavskej prieluke má svojich víťazov. Päť miest zo šiestich obsadili študenti našej univerzity.
čítať viac button arrow
SvF disponuje prístrojom na spresnené merania
gravimeter
Tím odborníkov na SvF STU rieši projekt, v rámci ktorého pribudol špičkový prístroj na meranie tiažového zrýchlenia - absolútny gravimeter.
čítať viac button arrow
NAPÍSALI/POVEDALI NIE LEN O NÁS
Študenti stavajú robotov
Roboti mladých lákajú. A sú tiež vstupenkou na kvalitnú školu či k dobrému zamestnaniu. Dôkazmi sú úspechy slovenských študentských tímov so svojimi robotmi na medzinárodných fórach.
čítať viac button arrow
Bioplast zo Slovenska
Technológia takzvaných „bioplastov", ktoré sú schopné sa ekologicky rozložiť vznikla v rámci spolupráce Ústavu polymérov SAV s Fakultou chemickej a potravinárskej technológie STU.
čítať viac button arrow
Rozhovor s Júliusom Krempaským
Uznávaný slovenský prírodovedec, fyzik, vysokoškolský pedagóg a autor viacerých patentov profesor Július Krempaský o vysokoškolskom vzdelávaní i študentoch.
čítať viac button arrow
Univerzitné vynálezy sa využívajú v praxi
Spišská spoločnosť Konzeko v spoločnom projekte s STU v Bratislave vyvinuli vlastný patent, ktorý umožňuje vyrábať z odpadových motorových olejov produkt, ...
čítať viac button arrow
PLÁNOVANÉ PODUJATIA
fold-conner
24
APR
FITS 2014
ZSVTS organizuje konferenciu Fórum inžinierov a technikov Slovenska - FITS 2014, ktorá sa bude konať dňa 24. apríla 2014 v priestoroch hotela Centrum v Košiciach.
čítať viac button arrow
Rádioelektronika 2014
APRÍL 15.-16., 2014
V apríli 2014 organizuje Ústav elektroniky a fotoniky v spolupráci s ďalšími fakultami z Českej a Slovenskej republiky 24. ročník medzinárodnej konferencie Rádioelektronika 2014.
čítať viac button arrow
H2020 - ERA CHAIRS
APRÍL 25, 2014
MŠVVaŠ SR - národný koordinátor programu Horizont 2020 na Slovensku - vás pozýva na slovensko-český informačný seminár venovaný špecifickej výzve programu Horizont 2020 - ERA Chair.
čítať viac button arrow
DO VAŠEJ POZORNOSTI
girls_day
Girl's day 2014
Girl's Day je celosvetový deň žien v informačných technológiách, ktorý sa každoročne koná štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci. Jeho cieľom je ukázať dievčatám výhody práce v tomto sektore.
čítať viac button arrow
Cena za transfer technológií 2014
Aj tento rok bude CVTI SR odovzdávať Cenu za transfer technológií. Víťazi získajú možnosť zúčastniť sa medzinárodného veľtrhu so zameraním na inovatívne technológie...
čítať viac button arrow
Absolventi, máte dobrý biznis nápad?
Social Impact Award Slovensko inšpiruje mladých ľudí na Slovensku k rozbehnutiu spoločensky prospešného biznis nápadu. Tých najlepších odmeňuje 2500€ štartovacím kapitálom.
čítať viac button arrow
Všetky aktuality STU a fakúlt
Dalšie zaujímavé informácie z prostredia STU a jednotlivých fakúlt
img
img
img
img
img
img
img
img
img
Kontaktné informácie
Slovenská technická univerzita v Bratislave, Vazovova 5, 812 43 Bratislava 1
Tel.: +421 2 57 29 41 11 | Fax: +421 2 57 29 45 37
Mail: public@stuba.sk
social-icon-fb social-icon-tw social-icon-youtube
Webová verzia Odhlásenie odberu
Copyright © Slovenská technická univerzita v Bratislave
Všetky práva vyhradené