Prejsť na obsah

Ing. Igor Lengyel

igor lengyelZakladateľ a riaditeľ firmy NMS, s. r. o.,(NMS - Noncontact Measuring Systems) ktorá priniesla na trh inovatívne spôsoby merania -3D merania.
Igor Lengyel je absolventom Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v študijnom odbore spaľovacie motory. V roku 1989 sa mu splnil veľký sen - v štúdiu strojníctva pokračoval vo francúzskom
Lyone, kde získal doktorát a práve tu sa oboznámil s laserovými meracími systémami. Neskôr pôsobil v Nemeckom Erlangene v oblasti aplikovaného výskumu pre veľkých priemyselných partnerov, okrem iného aj automobilky. Po návrate na Slovensko založil v roku 1999 firmu NMS s. r. o. , ktorá priniesla na trh inovatívne bezkontaktné meranie v celom objeme, teda 3D meranie. To bol oproti dovtedy využívanému bodovému meraniu veľký technologický skok a NMS si časom v 3D meraní vybudovala know-how v podobe špecialistov, ktorý dnes patria k svetovej špičke a ktorý rastúcej firme vychovávajú novú generáciu odborníkov.
Firma spolupracuje so širokou škálou priemyselných podnikov - automobilkami, ich subdodávateľmi, s firmami z leteckého alebo chemického priemyslu. V spoločnosti Škoda-Auto napríklad aplikovala jednu z
najvýraznejších inovácii - prvý skener na svete zabudovaný priamo vo výrobnej linke.
Vďaka neustálym inováciám patrí medzi najlepších a najskúsenejších predajcovmeracích riešení na svete.
Igor Lengyel je držiteľom ocenenia Technologický podnikateľ roka 2012, ktorú udeľuje spoločnosť Ernst & Young.

"Podnikanie je pre mňa cesta ako iným ľuďom uľahčiť život, ako im pomôcť prekonať vlastné plány, ako im pomôcť vyrábať lepšie autá."