Vyvíjame prototyp pľúcneho ventilátora

Dostatok prístrojov na umelú pľúcnu ventiláciu môže v najbližších týždňoch rozhodnúť o tom, ako na Slovensku medicínsky zvládneme situáciu v prípade rozšírenia nákazy koronavírusom COVID-19.

Študentky architektúry zažiarili vo svetovej súťaži

Študentky Fakulty architektúry STU Kristína Boháčová a Jana Hájková zvíťazili v konkurencii takmer 300 tímov z celého sveta v prestížnej medzinárodnej architektonickej súťaži Inspireli Awards.

Redizajn časopisu Spektrum

Zmenili sme logo, písmo, papier, štruktúru rubrík, rozšíril sa počet strán a prešli sme na recyklovaný papier.

Šikovní, talentovaní, svetoví

Ako študenti Stavebnej fakulty pod vedením doktoranda Matthiasa M. J. Arnoulda zvíťazili na veľkej medzinárodnej architektonickej súťaži v Číne.

Ľubica Vitková získala prestížne ocenenie

Osobnosti zo Starého Mesta získali prestížne ocenenia bratislavskej župy, medzi nimi bola aj Ľubica Vitková, ktorá si odniesla Cenu Samuela Zocha.

V hodnotení UniRank je najlepšou univerzitou STU v Bratislave

V hodnotení sa nevychádza z akademických údajov poskytnutých univerzitami.

Tím robotikov FEI STU uspel v celosvetovej súťaži KUKA Innovation Awards 2020

Vďaka tomuto úspechu tím vedcov získa na svoj pojekt robota KUKA LBR MED so systémom Roboception 3D

dalej