Prezidentka vymenovala nových profesorov, traja sú z STU

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v stredu 18. novembra vymenovala 27 nových vysokoškolských profesorov. Traja z nich sú zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

STU a UK pokračujú v spolupráci so SAV v najúspešnejšom projekte boja proti odlivu mozgov

Po úspešnom projekte SASPRO, sa naša univerzita podieľa na SASPRO 2 v spolupráci s Univerzitou Komenského a Slovenskou akadémiou vied.

STU získala dve ocenenia v súťaži Cena za transfer technológií na Slovensku 2020

Slovenská technická univerzita získala počas konferencie Cooperation Innovation Technology Transfer dve ocenenia.

Pavol Jakubec medzi finalistami Eset Science Award

Laureátov ocenenia spozná verejnosť v stredu 14. októbra 2020.

Nový akademický rok sme otvorili online

Máme za sebou mimoriadny letný semester, v ktorom sme zvládli okamžitú zmenu a prešli do núdzového režimu online výučby

Fakulta architektúry sa mení na Fakultu architektúry a dizajnu STU (FAD STU)

Dizajn ako samostatný odbor vznikol na fakulte pred 30 rokmi. Postupne sa rozširoval a tento rok sa naň zapísalo už 20 percent z celkového počtu novoprijatých študentiek a študentov

STU otvorila vlastnú materskú školu

22 detí v predškolskom veku 2-6 rokov nastúpi v utorok 8. septembra 2020 do prvej univerzitnej materskej školy, ktorá je oficiálne zaradená do siete materských škôl na Slovensku.

dalej