Prezidentka vymenovala piatich nových profesorov STU

Prezidentka apelovala na profesorov, aby so svojimi študentami viedli kultivovaný dialóg, učili ich k tolerancii a motivovali ich k občianskej angažovanosti.

Naši vedci vyvíjajú vlastný dron

Letka dronov, ktorá bude v dobe pandémie užitočná v podobe prevážania biologických vzoriek do laboratórií. To je cieľom veľkého projektu našej STU.

Memorandum o spolupráci STU a National Cheng Kung University v Tainane

Memorandum hovorí o spolupráci oboch univerzít v oblastiach elektroniky a fotoniky, optoelektronickej technológie, technológie polovodičov, materiálovej vedy a udržateľnej výroby

STU posilňuje spoluprácu so špičkovým výskumným centrom Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf

Podarilo sA zmodernizovať lineárny urýchľovač na MTF STU v Trnave, čo umožňuje sofistikovanejšie operácie pri zušľachťovaní doštičiek pre výkonovú elektroniku.

Slovensko sa chce inšpirovať švédskym modelom dovzdelávania inžinierov

Cieľom je udržať konkurencieschopnosť našich firiem v prostredí špičkovej digitalizovanej výroby

Moduly na čistenie vody aj náušnice. Ako sa pestujú diamanty

Ich využitie zahŕňa omnoho viac, ako len pekný a lacný šperk; tieto umelo vytvorené drahokamy majú uplatnenie pri výrobe senzorov, čistení vody či detekcii nežiaducich látok v nej.

Rektor Oliver Moravčík udelil ocenenia „Študent roka“

Stalo sa tak symbolickou formou na online stretnutí laureátov s vedením univerzity.

dalej