STU je najlepšia slovenská univerzita v uplatnení absolventov

Vyplýva to z jej postavenia v svetovom rebríčku QS Graduate Employability Rankings 2022.

Slávnostne inaugurovali nového rektora Olivera Moravčíka a dekana Ľubomíra Šooša

V poradí 20. rektor Slovenskej technickej univerzity Oliver Moravčík zložil slávnostný sľub a z rúk predsedu Akademického senátu univerzity Mariána Peciara prevzal rektorské insígnie.

Prezidentka vymenovala profesora Olivera Moravčíka za rektora STU

Dr. h. c., prof. h. c., prof. Dr. Ing. Oliver Moravčík je rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Do funkcie ho dnes vymenovala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Biblia klasickej fyziky prvýkrát v slovenčine

Po prvý raz má slovenská verejnosť možnosť čítať v rodnom jazyku knihu „Matematické princípy prírodnej filozofie“ Isaaca Newtona, považovanú za bibliu klasickej fyziky.

STU podporí projekty mladých vedcov sumou

V rámci grantovej schémy na podporu excelentných tímov mladých výskumníkov a programu na podporu mladých výskumníkov rozdelí celkovo 96 500 eur.

Profesor Marián Peciar je Technológ roka 2020

Profesor Marián Peciar z Ústavu procesného inžinierstva Strojníckej fakulty STU je jedným z piatich laureátov ocenenia Vedec roka 2020. Triumfoval v kategórii Technológ roka.

STU sa stala členom združenia Inteligentná mobilita Slovenska

Zakladateľskú zmluvu podpísal poverený rektor Oliver Moravčík za účasti dekana Strojníckej fakulty Ľubomíra Šooša, koordinátora za STU.

dalej