Profesor Marián Peciar je Technológ roka 2020

Profesor Marián Peciar z Ústavu procesného inžinierstva Strojníckej fakulty STU je jedným z piatich laureátov ocenenia Vedec roka 2020. Triumfoval v kategórii Technológ roka.

STU sa stala členom združenia Inteligentná mobilita Slovenska

Zakladateľskú zmluvu podpísal poverený rektor Oliver Moravčík za účasti dekana Strojníckej fakulty Ľubomíra Šooša, koordinátora za STU.

Akademický senát zvolil profesora Olivera Moravčíka za kandidáta na rektora STU

Profesor Oliver Moravčík je kandidátom na rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Akademický senát STU ho zvolil väčšinou 28 hlasov z celkového počtu 38 prítomných členov. Nového rektora vymenuje do funkcie prezidentka Slovenskej republiky.

Poverený rektor Moravčík odovzdal Plakety STU, uviedol profesorov a vymenoval docentov

Poverený rektor STU Oliver Moravčík dnes slávnostne odovzdal Plakety STU prof. Ing. Jozefovi Janovcovi, DrSc. a prof. Ing. Jánovi Murgašovi, PhD.

Študenti STU získali ocenenia v startup súťaži

V kategórii Priemyselné technológie, technické riešenia, robotika zvíťazil Adam Bartoš z Materiálovotechnologickej fakulty. Prvenstvo v kategórii Umelá inteligencia získal Martin Žák z Fakukty informatiky a informačných technológií.

STU spúšťa projekt autonómnych dronov na pomoc v krízach

STU sa v rámci projektu primárne venuje vývoju samotného bezpilotného lietajúceho prostriedku, Žilinská univerzita má na starosti riadenie celej letky.

Najpresnejšie magnetické momenty krátkožijúcich jadier: v Cerne merajú, na STU počítame

Výsledok bol publikovaný v prestížnom časopise Physical Review X.

dalej