Prejsť na obsah

Medailóny známych absolventov

 • Ing. Renáta Bláhová, MBA, LL.M.

  Renáta Bláhová

  Prezidentka The International Fiscal Association na Slovensku a v roku 2013 bola nominovaná na titul Top manažér roka. V roku 2013 získala ocenenie International Tax Firm of the Year.

 • Ing. Miroslav Havlík

  Miroslav Havlík

  Riaditeľ firmy Evonik Fermas s.r.o. v Slovenskej Ľupči, ktorá je v súčasnosti „scale and launch platformou" v oblasti biotechnológií.

 • Ing. Michal Hrabovec

  Michal Hrabovec

  Spoluzakladateľ a prezident softvérovej firmy Anasoft. Spoločnosť Anasoft vyvíja softvér pre priemysel, finančný sektor, telekomunikačných operátorov i verejnú správu.

 • Ing. Pavol Jakubec, PhD.

  Pavol Jakubec

  Pôsobil na Oxforde a Harvarde a prispel k vývoju nových antibiotík a rozvoju viacerých nových katalyzátorov v organickej chémii. Vyštudoval Fakultu chemickej a potravinárskej technológie STU.

 • Ing. Marek Jankovič

  Marek Jankovič

  Prezident spoločnosti a predseda predstavenstva Allianz - Slovenská poisťovňa.
  Marek Jankovič ja absolventom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Na STU študoval Elektrotechnickú fakultu, odbor technická kybernetika.

 • Ing. Andrej Kiska

  Andrej Kiska

  Prezident Slovenskej republiky, zvolený v druhom kole prezidentských volieb 29.marca 2014. Spoluzakladateľ neziskovej organizácie Dobrý anjel, úspešný podnikateľ a manažér.

   

 • Ing. arch. Martin Kusý

  Martin Kusý

  Patrí medzi najvýznamnejších predstaviteľov súčasnej slovenskej architektúry. Je absolventom Fakulty architektúry Slovenskej vysokej školy technickej (dnešná STU). Tvorí významnú autorskú dvojicu s P. Paňákom, spoločne stoja za viacerými zásadnými stavbami súčasnosti.

 • Ing. Igor Lengyel

  Igor Lengyel

  Zakladateľ a riaditeľ firmy NMS, s. r. o.,(NMS - Noncontact Measuring Systems) ktorá priniesla na trh inovatívne spôsoby merania -3D merania.

 • Ing. Ľuboš Lopatka, PhD.

  Ľuboš Lopatka

  Do povedomia širokej verejnosti sa dostal ako generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne (sept. 2010 - júl 2012). Pri riadení tejto verejnoprávnej inštitúcie úspešne uplatnil manažérske spôsoby riadenia, čo prinieslo poisťovni výrazné zlepšenie hospodárenia.

 • Dipl. Ing. Peter Olah Art.D.

  Peter Olah

  Priemyselný, produktový a interiérový dizajnér so skúsenosťami zo spolupráce s medzinárodnými spoločnosťami ako ŠkodaAuto, VW, Audi, Ford, MontBlanc, Davidoff, Adidas, Lasvit, Vitra a mnoho dalsich.

 • Ing. arch. Pavel Paňák

  Pavel Paňák

  Patrí medzi najvýznamnejších predstaviteľov súčasnej slovenskej architektúry. Je absolventom Fakulty architektúry Slovenskej vysokej školy technickej (dnešná STU). Tvorí významnú autorskú dvojicu s M. Kusým, spoločne stoja za viacerými zásadnými stavbami súčasnosti.

 • prof. Ing. Robert Redhammer, PhD.

  Robert Redhammer

  Bol rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v rokoch 2011-2019

 • Ing. Vladimír Slezák

  Vladimír Slezák

  Generálny riaditeľ Siemens s.r.o. a predstaviteľ koncernu Siemens AG na Slovensku. Vladimír Slezák vyštudoval Strojnícku fakultu Slovenskej vysokej škole technickej (dnešná Slovenská technická univerzita) v Bratislave, zameranie na stroje pre chemický a potravinársky priemysel.

 • prof. Ing. akad. arch. Alena Šramková

  Alena Šramková

  Špičková česká architektka označovaná za prvú dámu českej architektúry. Narodila sa v Prahe, ale mladosť strávila na Slovensku, kde absolvovala aj štúdium na Fakulte architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

 • Ing. Miroslav Trnka

  Miroslav Trnka

  Spoluzakladateľ firmy ESET , ktorá je dlhodobo lídrom v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami a podľa rebríčka Deloitte Technology Fast 500 EMEA patrí medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v regióne Európy, Blízkeho východu a Afriky.

 • Ing. Igor Vida

  Igor Vida

  Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky. Vyštudoval Elektrotechnickú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, neskôr premenovanú na Fakultu elektrotechniky a informatiky.