Prejsť na obsah

Ing. Miroslav Havlík

havlikRiaditeľ firmy Evonik Fermas s.r.o. v Slovenskej Ľupči, ktorá je v súčasnosti „scale and launch platformou" v oblasti biotechnológií.

Miroslav Havlík vyštudoval Strojnícku fakultu Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave (dnes Slovenská technická univerzita), špecializáciu Chemické a potravinárske stroje a zariadenia. Po škole nastúpil ako konštruktér do Biotiky v Slovenskej Ľupči a v roku 1992 sa stal technickým a výrobným riaditeľom novozaloženej spoločnosti Fermas, ktorá vznikla ako joint venture medzi firmou Biotika, a.s. a nemeckou firmou Degussa AG. Spoločnosť sa neskôr stala súčasťou koncernu Evonik Industries AG a bola premenovaná na dnešný Evonik Fermas, s.r.o. Firma sa orientuje na výrobu aminokyselín pre výživu hospodárskych zvierat biotechnologickou cestou. Miroslav Havlík je v managemente Evonik Fermasu aj v súčasnosti a vďaka inovatívnosti a flexibilite celého kolektívu (cca 220 pracovníkov) dosiahli, že Evonik Fermas sa stal "scale and launch platformou" pre celý koncern.

V roku 2010 bol M. Havlík nominovaný na titul Manažér roka v ankete ekonomického týždenníka Trend.

„Dôležitý je dobrý tím, kvalitní zamestnanci musia dostať priestor na rast. Verím tomu, že najstabilnejší zamestnanec je pre firmu ten, ktorý sa vypracuje v jej vnútri."