Prejsť na obsah

Dekanka FIIT je IT osobnosťou roka

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2016 sa víťazom stala Mária Bieliková, profesorka, dekanka FIIT STU v Bratislave. Rozhodla o tom porota zložená z novinárov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií počas slávnostného včera IT Gala v stredu 12. 10. 2016.

Profesorka Bieliková prepája výskum s priemyslom. Vedie Výskumné centrum používateľského zážitku a interakcie na Fakulte informatiky a informančných technológií STU, zriadila na fakulte Centrum priemyselného výskumu, vedie úspešnú výskumnú skupinu PeWe (Personalized Web Research Group), známu aj v zahraničí. Je členkou správnej rady Výskumného centra EK, členkou viacerých profesijných organizácií, vedeckých a odborných výborov, redakčnej rady prestížnych vedeckých časopisov.

Dekankou Fakulty informatiky a informančných technológií STU sa stala v marci 2016.

IT PROJEKTOM 2016 je  Slovenská akademická dátová sieť SANET, ktorý spoluzakladala aj Slovenská technická univerzita.

Ulohou SANET je pripojenie univerzít, pracovísk SAV, výskumných ústavov, knižníc, univerzitných nemocníc, niektorých štátnych inštitúcií, miest a aj stredných a základných škôl na optickú infraštruktúru s prenosovou rýchlosťou minimálne 1/10 Gbit/s, pripojenie do európskej vysokorýchlostnej dátovej siete pre vedu, výskum a vzdelávanie GEANT rýchlosťou 20 Gbit/s a do siete internet rýchlosťou 60 Gbit/s.

IT PRODUKT 2016 patrí firme Innovatrics, s. r. o., ktorá začínala v Univerzitnom technologickom inkubátore STU. Produkt MyPicture predstavuje cloudové riešenie, ktoré umožňuje rýchlu a presnú identifikáciu/kategorizáciu účastníkov podujatia prostredníctvom technológie rozpoznávania tváre.

 

 

fiit bielikova it osobnost 2016