Diplom z STU je pre firmy TOP

V týchto dňoch si na siedmich fakultách STU preberie diplomy 1 600 čerstvých absolventov. Na trhu práce sa o nich firmy pobijú.

Záujem zamestnávateľov o absolventov STU je podľa analýzy portálu Profesia.sk druhý najvyšší spomedzi všetkých univerzít na Slovensku.

Prvé dve miesta v rebríčku najlepších fakúlt obsadili dve informatické fakulty STU: Fakulta informatiky a informačných technológií STU je prvá, Fakulta elektrotechniky a informatiky STU druhá. A polepšili si aj Strojnícka fakulta a Materiálovo-technologická fakulta, vďaka čomu má STU v prvej desiatke najlepších fakúlt na Slovensku najväčšie zastúpenie zo všetkých VŠ.

Ranking fakúlt Zdroj: profesia.sk

Slovensko patrí k TOP priemysleným štátom Európy, v kombinácii s dobrým výkonom ekonomiky sa to vo výsledku prejavuje aj na obrovskom záujme firiem po absolventoch technických odborov, či už sú to strojári, stavbári, chemici alebo informatici - všetkým naším absolventom sa po skončení školy ponúkajú obrovské možnosti.

Nepoľavuje ani záujem o našich informatikov.  Faktom je, že na trhu práce chýbajú tisícky expertov v IT, no ako silný dôvod záujmu o absolventov FIIT STU a FEI STU zamestnávatelia uvádzajú aj takmer 100% zhodu profilu absolventa s potrebami praxe. Diplomy z STU firmám signalizujú, že k nim od nás prichádzajú "hotoví ľudia” a to je najdôležitejšie.

Všetkým čerstvým držiteľom diplomov z STU želáme úspešný a šťastný štart pracovnej kariéry.