Prejsť na obsah

Girl’s Day 2014

Girl's Day je celosvetový deň žien v informačných technológiách, ktorý sa každoročne koná štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci.

Jeho cieľom je ukázať dievčatám výhody práce v tomto sektore.

Tento rok sa uskutoční 24. apríla 2014 a prvýkrát ho na celom území Slovenska pripravuje občianske združenie Aj TY v IT, založené Fakultou informatiky a informačných technológií STU v Bratislave (FIIT STU). Partnerské podniky, inštitúcie a organizácie (hosťujúce organizácie) na celom Slovensku príjmu v tento deň vo svojich priestoroch dievčatá, stredoškoláčky. Program, ktorý im pripravia, sa bude týkať informatiky, diskusií na tému práce v IKT sektore, možností uplatnenia pre ženy.

Girl's Day sa pripravuje v spolupráci s organizáciami na podporu dievčat a žien v IKT sektore z Čiech, Maďarska a Poľska. Prípravnú fázu projektu (príprava tlačovín, videa a poradenstvo medzi partnermi) podporil Visegradsky fond.

INFORMÁCIE PRE FIRMY:

Čo to pre hosťujúcu organizáciu znamená? Potreba vyčleniť si časť doobedia vo štvrtok 24. apríla 2014 pre skupinu dievčat a venovať sa im.
Počet dievčat, ktoré príjmete, závisí od vašich možností. Môže ich byť 5, 10 ale i 30. Množstvo dievčat bude uvedené pri registrácii do vášho podniku, a následne sa bude znižovať v závislosti od potvrdených registrácií.
Program - orientačný návod a doporučenie k príprave programu vám poskytneme po potvrdení vašej účasti na projekte.
Čas - zvyčajne medzi 9,00 - 14,00 h, výber konkrétnych hodín nechávame na vás. Doporučujeme program v rozsahu cca 2-3 hodiny.
Dievčatá - registrácia dievčat prebehne cez stránky www.ajtyvit.sk/girlsday, v závislosti od miesta ich bydliska a možností na návštevu, ktoré tam majú. Dievčatá si vyberú konkrétny podnik, do ktorého sa registrujú na návštevu. Po uzavretí registrácií podnik obdrží počet dievčat, ktoré prídu a ich zoznam.
Údaje k registrácii - pri registrácii do každého podniku bude uvedené:
Názov hosťujúcej organizácie, adresa (+ logo podniku)
Predmet činnosti
Program
Trvanie programu
Zostávajúca kapacita
(Občerstvenie áno/nie - voliteľné)

V prvej polovici marca sa uzavrie registrácia podnikov, ktoré sa pridali k projektu.
Následne sa spustí kampaň na oslovenie dievčat a ich registráciu do podnikov.

Registrácie podnikov sú do 15.marca 2014.

Všetky informácie k projektu budú postupne uverejňované na web stránke www.ajtyvit.sk/girlsday.

Girl's Day je pre nás všetkých príležitosť zviditeľniť informatiku medzi dievčatami a zároveň ich rodičmi a pedagógmi. Nepremeškajme ju!

Kontaktná osoba: Petra Kotuliaková - ajtyvit@fiit.stuba.sk

 

girsl day