Kórea ponúka program pre našich študentov

Možnosti spolupráce v oblasti vzdelávania vrátane konkrétneho programu pre študentov zo strednej a východnej Európy boli témami rozhovoru rektora Olivera Moravčíka s veľvyslancom Kórejskej republiky na Slovensku Byeongdom Lee na pôde rektorátu STU.

Byeongdo Lee

Ambasádor Byeongdo Lee predstavil predstaviteľom vedenia STU program podporovaný vládou Kórejskej republiky. Spočíva v ponuke pre talentovaných študentov zo strednej a východnej Európy na absolvovanie študijného pobytu na niektorej z juhokórejských univerzít. Týka sa najmä študijných odborov zameraných na IT technológie, umelú inteligenciu či vyspelú elektrotechniku. Rozhodujúcu časť nákladov by hradila kórejská strana. Vybraní študenti sa budú prihlasovať už v marci tohto roku.

stretnutie korea stu

Rektor Oliver Moravčík poďakoval za ponuku, pripomenul veľvyslancovi Byeongdovi Lee už existujúcu spoluprácu STU s dvoma kórejskými univerzitami. Projekt kórejskej vlády podľa neho osloví najmenej dve fakulty STU, preto ho univerzita operatívne vyhodnotí a v súčinnosti s veľvyslanectvom Kórejskej republiky na Slovensku dorieši detaily.