Memorandum o spolupráci STU a National Cheng Kung University v Tainane

Slovenská technická univerzita v Bratislave sa dohodla na spolupráci s National Cheng Kung University Tainan, Taiwan. Memorandum o porozumení, ktoré podpísali vrcholoví predstavitelia oboch partnerov, obsahuje rozvoj spolupráce pri aktivitách v akademickej, vedeckej, výskumnej a technologickej oblasti.

Pod Memorandum o porozumení sa podpísali rektor STU Oliver Moravčík a prezidentka National Cheng Kung University Tainan Huey-Jen Jenny Su. Memorandum hovorí o spolupráci oboch univerzít v oblastiach elektroniky a fotoniky, optoelektronickej technológie, technológie polovodičov, materiálovej vedy a udržateľnej výroby.

„Vývoju najvyspelejších technológií prikladajú na univerzite v Tainane mimoriadny význam a dosahujú špičkové výsledky. Spolupráca nám umožní držať krok s najlepšími,“ povedal rektor STU Oliver Moravčík.

Spoločné aktivity budú spočívať vo výmene študentov, pedagógov, výskumníkov i administratívnych pracovníkov, spoluprácu vo vede a výskume i výmene materiálov, publikácií a informácií.

Memorandum o porozumení medzi STU v Bratislave a National Cheng Kung University Tainan platí na obdobie piatich rokov.