Prejsť na obsah

Pohár rektora STU

Dňa 10.4.2014 sa na štadióne Vladimíra Dzurillu v Ružinove uskutočnil turnaj o Pohár rektora STU. Majstrovstiev v ľadovom hokeji sa zúčastnili tímy Stavebnej fakulty (SvF), Strojníckej fakulty (SjF), Fakulty elektrotechniky a informatiky (FEI), Fakulty architektúry (FA), Materiálovo-technologickej fakulty so sídlom v Trnave (MTF) a Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT).


Zúčastnené športové družstvá boli rozdelené do 2 skupín. A skupina pozostávala z tímov SvF, SjF, FIIT a B skupina z tímov FEI, FA, MTF.  V A skupine skončili zápasy: SjFvsSvF 2:3 po s.n., SjF : FIIT 9:0 a SvFvs FIIT 12:1. Po úvodnom zápolení sa v skupine A umiestnila na 1. mieste Stavebná fakulta, na 2. mieste Strojnícka fakulta a na 3. mieste Fakulta informatiky a informačných technológií. V B skupine skončili zápasy: FA vs MTF 2:4, FEI vs MTF 5:1 a FEI vs FA 11:0.

Po základných súbojoch sa v skupine B umiestnila na 1. mieste Fakulta elektrotechniky a informatiky, na 2. mieste Materiálovo-technologická fakulta so sídlom v Trnave a na 3. mieste  Fakulta architektúry. Systém turnaja bol nastavený tak, že priamo do finále sa dostali tímy SvF a FEI, a do boja o 3. miesto SjF a MTF.

V zápase o 3. miesto sa proti sebe postavili tímy Strojárskej fakulty a Materiálovo-technologickej fakulty. Aj keď to bol vyrovnaný zápas, padlo až 9 gólov. Strojárska fakulta dokázala streliť o jeden gól viac, čím dokázala vyhrať 5:4 nad Materiálovo-technologickou fakultou a v konečnom dôsledku to pre Strojársku fakultu znamenalo 3 miesto.

Vo finále sa stretli medzi sebou tímy Stavebnej fakulty a Fakulty elektrotechniky a informatiky. Už pred začatím zápasu sa vedelo, že to bude veľmi vyrovnaný zápas. Do zápasu aktívnejšie vstúpili stavbári a darilo sa hlavne ich tretej päťke, ktorá dokázala využiť šance a zaznamenala dvojgólové vedenie. Elektrotechnici sa snažili ako mohli, ale nakoniec im stačil iba jeden gól na korigovanie výsledku. Stavbári si výsledok postrážili a nakoniec sa tešili z prvého miesta po výsledku 2:1 nad Fakultou elektrotechniky a informatiky, a tak mohli víťazoslávne zdvihnúť nad hlavu putovný Pohár rektora STU.

Konečné poradie turnaja: na 6. mieste sa umiestnil tím Fakulty informatiky a informačných technológií, na 5. mieste tím Fakulty architektúry, na 4. mieste tím Materiálovo-technologickej fakulty so sídlom v Trnave, na 3. mieste tím Strojníckej fakulty, na 2. mieste tím Fakulty elektrotechniky a informatiky a na 1. mieste tím Stavebnej fakulty.