Predstavitelia STU navštívili závod Kia Slovakia

Predstavitelia Slovenskej technickej univerzity v Bratislave na čele s rektorom Oliverom Moravčíkom navštívili v utorok 30. mája závod Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom. Na stretnutí s vedením spoločnosti, ktoré zastupoval viceprezident Branislav Imre, načrtli oblasti možnej spolupráce.

predstavitelia STU v závode Kia Slovakia

Viceprezident Kia Slovakia Branislav Imre prezentoval predstaviteľom STU progres, ktorý firma urobila od začiatku výroby v roku 2006 až dodnes a predstavil súčasný výrobný program závodu. Súčasne načrtol oblasti možnej spolupráce v oblasti záverečných prác a návštev študentov najmä Strojníckej fakulty, Fakulty elektrotechniky a informatiky a Fakulty informatiky a informačných technológií, ktorých zástupcovia sa zúčastnili na tejto akcii.

„Slovensko je krajina automobilového priemyslu a spoločnosť Kia Slovakia patrí k jeho pilierom. Slovenská technická univerzita nielen vzdeláva budúcich odborníkov pre automotive, ale venuje sa aj výskumno-vývojovým aktivitám v tejto oblasti. Vidím preto značný potenciál našej spolupráce,“ povedal rektor Oliver Moravčík.

Predstavitelia spoločnosti zároveň poskytli rektorovi STU aj dekanom vybraných fakúlt témy záverečných (diplomových a bakalárskych) prác za jednotlivé oddelenia Kia Slovakia s. r. o. pre rok 2023/2024. Pripomenuli, že v optimálnom prípade je ich snahou v plnej miere podporiť študenta, ktorého výstup nebude len „napísaná“ práca, ale reálny prínos pre študenta/univerzitu i spoločnosť Kia Slovakia.

Kia Slovakia, jediný výrobný závod spoločnosti Kia Corporation v Európe, začal výrobu v roku 2006. Už dlhodobo si drží stabilný počet 3 700 zamestnancov, pričom výroba za rok 2022 dosiahla úroveň 311 000 vozidiel a viac ako 460 000 motorov. Aktuálne produkuje dva modely vozidiel a štyri typy motorov. Celková výška investície presiahla 2,3 miliardy eur.

Foto: Kia Slovakia