Prezidentka vymenovala nových profesorov STU

Peter Košťál, Tomáš Mackuľak a Jaroslav Sandanus sú novými profesormi Slovenskej technickej univerzity. V stredu 12. apríla ich vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová.

menovanie profesorov - prezidentka

Hlava štátu v príhovore zdôraznila, že profesorský titul prináša prestíž a aj väčší diel zodpovednosti. „Predstavujete vedecké a odborné autority so zásadným vplyvom na kvalitu a dôveryhodnosť vysokoškolského prostredia – pričom ide nielen o úroveň samotnej výučby, ale aj o ľudské parametre. Ide o to, aby prostredie na univerzitách a vysokých školách definovali také vlastnosti ako je otvorenosť, čestnosť, rešpekt a zmysel pre férovosť. Od tejto chvíle sa Vám otvárajú ďalšie možnosti podporovať v študentoch i vo svojich kolegoch kreativitu či schopnosť kritického myslenia a vecnej diskusie,“ povedala Zuzana Čaputová.

Prezidentka vyhlásila, že je pripravená podporiť akékoľvek kroky, ktoré zlepšia pozíciu vysokých škôl i vzdelávania a priblížia Slovensko k cieľu stať sa vzdelanejšou a kultúrnejšou krajinou.

Spomedzi novo vymenovaných profesorov pôsobia traja na STU:

prof. Ing. Peter Košťál, PhD. (Materiálovotechnologická fakulta STU), výrobná technika

prof. Ing. Tomáš Mackuľak, PhD. (Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU), chemické technológie

prof. Ing. Jaroslav Sandanus, PhD. (Stavebná fakulta STU), inžinierske konštrukcie a dopravné stavby.

Foto: prezident.sk