Prihlasovanie do programu ŠTART pre nádejných podnikateľov je otvorené

Študent alebo absolvent vysokej školy, ktorý má podnikateľský nápad a chce si otestovať jeho životaschopnosť, má opäť jedinečnú príležitosť. Univerzitný technologický inkubátor STU InQb pripravuje ďalší turnus programu ŠTART. Prihlásiť sa doň treba do 25. septembra.

inqb start

Program ŠTART je trojmesačný inkubačný program na podporu inovatívneho a technologického podnikateľského nápadu (projektu). Je to ideálny spôsob na vyhodnotenie podnikateľského nápadu, zdokonalenie biznis modelu a prekonzultovanie nejasností s mentormi – nápadu sa tak zvýšia šance na úspech.

Medzi najdôležitejšie služby programu ŠTART patrí poradenstvo 1:1 od skúsených mentorov, často známych podnikateľov a odborníkov vo svojej oblasti. Program ponúka účastníkovi možnosť pracovať a „networkovať“ v priestoroch coworkingu inkubátora na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU spolu s ostatnými počas celých troch mesiacov zadarmo. V prípade záujmu vie náš InQb prepojiť nádejného podnikateľa s investormi, s VC fondmi, investičnými spoločnosťami, crowdfundingovými platformami a inými inštitúciami, ktoré poskytujú financovanie startupov.

Uchádzať sa o vstup do programu ŠTART môže každý študent, doktorand alebo absolvent STU či inej vysokej školy, prípadne študent posledného ročníka strednej školy, ktorý má rozpracovaný inovatívny a technologický nápad (projekt) s ambíciou pretaviť ho do startupu.

Prihlasovanie do jesenného kola programu ŠTART je otvorené do 25. septembra.

Viac informácií je na https://www.inqb.sk/sk/programy/start?utm_source=program+%C5%A1tart&fbclid=IwAR3I_MPawIVAySKTYGsj86NP0FqoqncA2Mkpf3G-mvOHFtQVcIK30ARZ1XQ.