Projekt s Islandskou univerzitou pokračuje na pôde STU

Medzinárodný projekt REX-RMA s cieľom zvýšiť kompetencie projektových manažérov a administrátorov, na ktorom STU spolupracuje s Islandskou univerzitou (UI), pokračuje v týchto dňoch na Slovensku. Zástupkyne UI sa oboznamujú s prostredím STU a oblasťami možnej spolupráce.

Riaditeľku Vzdelávacieho výskumného inštitútu UI Kristín Harðardóttir spolu s riaditeľkou výskumu Školy sociálnych vied UI Ragnheiður Hulda Proppé na úvod prijal na pôde STU rektor Oliver Moravčík. V stredu sa pripoja riaditeľka projektového strediska UI a riaditeľka výskumu na Škole techniky a prírodných vied UI. Zástupkyne Islandskej univerzity prišli spoznať prostredie STU – fakulty, výskum, infraštruktúru i témy, ktorým sa STU vo výskume venuje.

Ide o súčasť spoločného medzinárodného projektu oboch univerzít REX-RMA, financovaného z Nórskych fondov, ktorého cieľom je zvýšiť kompetencie a kapacity výskumných manažérov a administrátorov. Práve preto sa kladie dôraz na priame prepojenie s výskumom, aby sa získané znalosti dali aplikovať. Nasledovať bude týždňový pobyt zástupcov STU na Islande koncom novembra, kde sa recipročne oboznámia s fakultami UI a s konkrétnymi výskumníkmi, s ktorými budú spolupracovať.

„Hlavný výstup projektu bude konferencia, ktorú bude začiatkom marca 2024 organizovať STU pre projektových manažérov a administrátorov a tiež pracovníkov transferu technológií na Slovensku,“ hovorí riaditeľ Projektového centra STU Peter Cuninka.

Účasť predbežne prisľúbila európska asociácia výskumných manažérov a administrátorov a ďalší zahraniční partneri, ktorí prídu s prednáškami.

„Aktuálny trend v Európe smeruje k rozpoznávaniu manažérov a administrátorov výskumu ako profesie s pridanou hodnotou pre R&D ekosystém. Chceli by sme, aby v tejto oblasti bola STU lídrom na Slovensku,“ dodal Peter Cuninka.