STU bude spolupracovať s kórejskou Národnou univerzitou Hanbat

Rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Oliver Moravčík podpísal 22. júna memorandum o spolupráci s Národnou univerzitou Hanbat z Daejeonu v Južnej Kórei. STU tak nadväzuje na začatú spoluprácu s Juhokórejskými univerzitami.

stretnutie rektor stu moravcik

Národná univerzita Hanbat (HBNU) má podobnú štruktúru ako Slovenská technická univerzita v Bratislave, pokrýva obdobné spektrum odborov, študijných programov a oblastí výskumu - od stavebníctva cez chemické inžinierstvo, elektrotechniku, informatiku, strojárstvo, materiálové inžinierstvo, ekonómiu po architektúru a dizajn.

„Cieľom spolupráce je predovšetkým oblasť spoločného výskumu, podporená mobilitou výskumníkov, pedagógov, doktorandov, ale aj študentov. Tematicky spolupráca zapadá aj do koncepcie konzorcia EULiST – európskych univerzít, zameraných na problematiku techniky a spoločnosti v kontexte udržateľnosti,“ povedala prorektorka pre propagáciu a zahraničie Ľubica Vitková.

Národná univerzita Hanbat (HBNU) je poprednou univerzitou v Južnej Kórei so storočnou tradíciou. Má dôležité postavenie v regióne a vedúcu úlohu pri riešení jeho problémov. Prináša nové poznatky a technológie, ktoré generuje prostredníctvom kreatívneho vzdelávania a výskumu založeného na kritickom myslení. Víziou HBNU je stať sa globálnou univerzitou spolupracujúcou úzko s priemyslom, podieľať sa na inováciách a vytvárať tak budúce hodnoty, ktoré majú slúžiť požiadavkám meniacej sa spoločnosti. Štruktúra univerzity HBNU pozostáva z viacerých škôl. Tvoria ju Vysoká škola inžinierska, Vysoká škola informačných technológií, Vysoká škola stavebníctva, životného prostredia a dizajnu, Vysoká škola budúcej priemyselnej konvergencie, Vysoká škola ekonómie a podnikania, Vysoká škola humanitných a sociálnych vied.