STU má nových profesorov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok 22. apríla vymenovala 27 nových vysokoškolských profesorov. Medzi nimi sú aj traja zástupcovia Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Novým profesorom v odbore teoretická elektrotechnika sa stal prof. Ing. Vladimír Jančárik, PhD. z Ústavu elektrotechniky Fakulty elektrotechniky a informatiky STU.

V odbore inžinierske konštrukcie a dopravné stavby je novým profesorom prof. RNDr. Miloslav Kopecký, PhD. z Katedry geotechniky Stavebnej fakulty STU.

Profesorom v odbore energetické stroje a zariadenia sa stal prof. Ing. Michal Masaryk, PhD. z Ústavu energetických strojov a zariadení Strojníckej fakulty STU.

Prezidentka v príhovore zablahoželala novým profesorom. Spomenula aj podporu spoločnosti, s ktorou sa môže akademické prostredie pokúsiť o to, aby naše špičkové pracoviská už neboli iba dielom a zásluhou jednotlivcov, ale boli dôsledkom premysleného systému. "V tomto smere sa spolieham aj na vklad a prínos nových profesorov a profesoriek, lebo lepšie, ako ktokoľvek iný, vedia o možnostiach a cestách, ako pozdvihnúť naše vzdelávanie a vedu na vyššiu úroveň," povedala hlava štátu.

Zdroj a foto: KP SR