STU pripravuje spoluprácu s technologickým gigantom FPT

Slovenská technická univerzita v Bratislave pripravuje spoluprácu so spoločnosťou FPT Slovakia, súčasťou celosvetovo pôsobiaceho technologického gigantu FPT pochádzajúceho z Vietnamu. Vyplynulo to zo stretnutia rektora Olivera Moravčíka s riaditeľom FPT Slovakia Tranom Coiom na pôde STU.

stu spolupraca rektor

Koncern FPT vznikol v roku 1988, v súčasnosti má globálny charakter a vyše 56 tisíc zamestnancov, jeho ročné výnosy dosahujú objem 2,2 miliardy dolárov. Od roku 2004 pôsobí aj na Slovensku, keď v Košiciach založil dcérsku spoločnosť FPT Slovakia. Tá sa orientuje na testovanie, automatizáciu a nové technológie, inovačné centrá excelentnosti. Zamestnáva vyše 450 takmer výlučne vysokoškolsky vzdelaných ľudí.

FPT Slovakia má záujem spolupracovať s STU, ktorá vzdeláva informatikov, takisto pre univerzitu je prínosné spolupracovať s jedným z globálnych lídrov v IT technológiách, zhodli sa riaditeľ spoločnosti Tran Coi s rektorom STU Oliverom Moravčíkom.

„Dohodli sme sa preto na príprave memoranda o porozumení, ktoré aj formálne ukotví našu spoluprácu,“ informoval rektor Oliver Moravčík.