Študenti STU získali ocenenia v startup súťaži

Študenti STU významne uspeli v 6. ročníku súťaže Slovak University Startup Cup 2021.  V kategórii Priemyselné technológie, technické riešenia, robotika zvíťazil Adam Bartoš z Materiálovotechnologickej fakulty. Prvenstvo v kategórii Umelá inteligencia získal Martin Žák z Fakukty informatiky a informačných technológií.
Adam Bartoš je lídrom startupu Ultrasonic Leak Detector, ktorý pôsobí v našom Univerzitnom technologickom inkubátore InQb. Dostal tiež ocenenie za startup s najväčším prínosom pre spoločnosť a cenu BMW za trvalú udržateľnosť. Vyvíja prenosný prístroj, ktorý bezkontaktne detekuje nežiaduce úniky stlačeného vzduchu z pneumatických systémov a strojných zariadení.
Martin Žák je lídrom študentského startupu VAI (Voice activated interface). Vyvinul audio-vizuálne rozhranie, ktoré umožní spoľahlivo zaznamenať reč respondenta a extrahovať v jeho odpovediach dôležité informácie.
Obom našim víťazom blahoželáme.

Súťaž zorganizovala nezisková organizácia Junior Chamber International – Slovakia (JCI), denník Pravda bol mediálny partner, viac o súťaži sa dočítate i na http://bit.ly/jci-startup-cup-2021

Zdroj fotografií: Univerzitný technologický inkubátor STU (InQb).

inqb sutaz