Tím robotikov FEI STU uspel v celosvetovej súťaži KUKA Innovation Awards 2020

Tím v zložení MUDr. František Okál, prof. Ing. František Duchoň, PhD., Ing. Ľuboš Chovanec, PhD., Ing. Martin Dekan, PhD. a Ing. Michal Adamík s projektom SAHARRA uspel v celosvetovej súťaži KUKA Innovation Awards 2020.

kuka awards

Návrh aplikácie kolaboratívneho robotického systému pre procedúru permanentného odstránenia ochlpenia v dermatologických a estetických centrách sa dostal medzi 5 vybraných projektov z celého sveta. V komisii boli také esá svetovej robotiky ako Prof. Dr. Oussama Khatib (Stanford University), Prof. Dr. Alin Albu-Schäffer (DLR), Prof. Dr. Ir. Stefano Stramigioli (University of Twente), Prof. Dr. Tobias Ortmaier (Leibniz University Hannover), zástupca novinárov Erico Guizzo (IEEE Spectrum Magazine) a šéf výskumu spoločnosti KUKA – Dr. Rainer Bischoff.

Vďaka tomuto úspechu tím vedcov získa na svoj pojekt robota KUKA LBR MED so systémom Roboception 3D. Aplikáciu budú ďalej vyvíjať do júla 2020, kedy  komisia súťaže príde navštíviť laboratórium na FEI STU, kde sa projekt realizuje. Vyvinutá aplikácia potom bude odprezentovaná na výstave Medica v Düsseldorfe. O priebežných výsledkoch Vás budeme informovať.

Viac o projekte a o prvotných experimentoch môžete nájsť v tomto videu.

Zdroj: http://nacero.sk/sme-svetovi/