Prejsť na obsah

VW Slovakia a SjF STU otvorili zrekonštruované priestory pre študentov

23. 9. 2014 Volkswagen Slovakia a Strojnícka fakulta STU otvorili zrekonštruované priestory pre študentov, v ktorých bude možné získať informácie o dianí vo Volkswagen Slovakia.

„Chceme, aby študenti Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity mali radosť zo štúdia a chodili do školy s potešením. Vynovenie priestoru vnímame ako ďalší krok našej stále intenzívnejšej spolupráce," povedal predseda predstavenstva VW SK Albrecht Reimold.

„Nás naopak teší, že nevychovávame študentov pre úrady práce, ale v priemysle je o nich záujem. Viacerí mladí ľudia už pochopili, že nemôžu študovať len tam kde získajú ľahko diplom, alebo študovať len to čo ich baví, ale pri výbere budúceho povolania treba zohľadňovať aj fakty aká je ich perspektíva uplatnenia po štúdiu, čo ich bude po skončení školy naozaj živiť. Dôkazom toho je aj fakt, že nezamestnanosť našich absolventov je nižšia ako 1,6 percenta a ich nástupné platy sú vyššie ako 1000 Euro. O študentov, ktorí počas štúdia absolvujú prax priamo v závode je ďaleko vyšší záujem na trhu práce".  povedal dekan Strojníckej fakulty STU v Bratislave prof. Ľubomír Šooš.

 

Fotogaléria z podujatia tu.