Začnite svoju podnikateľskú cestu v inkubátore STU!

Univerzitný technologický inkubátor STU (ďalej InQb), pracovisko Slovenskej technickej univerzity, pomáha projektom a startupom rásť! Je tu pre všetkých študentov, absolventov vysokých škôl, doktorandov a pracujúcich so zaujímavými inovatívnymi a technologickými nápadmi. Príďte si overiť svoj nápad v praxi vďaka programu ŠTART a začnite budovať svoje podnikanie založením vlastného startupu.

ČO JE PROGRAM ŠTART?

Program ŠTART je tzv. podnikateľská prípravka pre všetkých nadšencov s dobrým nápadom, ktorým chýbajú podnikateľské skúsenosti a myslenie manažéra, ekonóma, technika a marketéra v jednom. Po zapojení do programu vás čakajú 3 mesiace testovania a rozvíjania svojho nápadu. Počas tejto doby overenými postupmi zistíte jeho životaschopnosť a konkurencieschopnosť na trhu. Na túto cestu sa však nemusíte vydať sám ako jednotlivec, ale prihlásiť môžete aj celý váš tím. Po absolvovaní programu ŠTART sa rozhodnete, či chcete založiť firmu a vstúpiť do ďalšieho programu INQB.

inqb staff

ČO VÁS V PROGRAME ŠTART ČAKÁ A ČO ZÍSKATE?

Počas prvého mesiaca v programe si každý (tím alebo jednotlivec) vypracuje svoj podnikateľský a finančný plán. Popracujete taktiež aj na prieskume trhu a konkurencie, vytvoríte si demo slide, s pomocou ktorého začnete oslovovať svojich prvých potenciálnych zákazníkov. Dôležitou súčasťou programu je aj spätná väzba, preto sa môže stať, že svoj nápad budete priebežne meniť, vylepšovať a prispôsobovať požiadavkám budúcich klientov.

Počas ďalších dvoch mesiacov si vytvorením webovej stránky otestujete, či je váš projekt životaschopný a bol by o jeho predaj na trhu záujem - spustíte predpredaj.

Na celej ceste v programe ŠTART nebudete sám, bude vám pomáhať kolektív z InQb, garant programu Juraj Kováč mentori InQb zo slovenského podnikateľského prostredia, ako Palo Luka zo spoločnosti ESET, Michal Hrabovec z Anasoftu, Peter Pašek zo spoločnosti Accace, Michal Novota z Restartup, a mnoho ďalších mentorov. Čaká vás individuálny mentoring, ale aj networking v rámci komunity InQb s ďalšími projektami. A keďže vzdelávanie je neodmysliteľnou súčasťou podnikania, InQb pre vás pravidelne organizuje online podujatia na zaujímavé témy. Celá púť v programe končí prezentovaním nápadu pred porotou, tzv. STARTUP PITCH, zloženou z mentorov InQb.

Viac informácií o inkubátore STU a programe ŠTART nájdete na https://www.inqb.sk/sk/programy/start

AKO SA PRIHLÁSIŤ DO PROGRAMU ŠTART?

Momentálne beží prihlasovanie do prvého kola v roku 2021. Stačí, ak vyplníte PRIHLÁŠKU s potrebnými informáciami do 25. februára 2021.

Od 8. marca 2021 sa už začnete naplno venovať overovaniu a rozvíjaniu svojho nápadu. Celkový počet hodín, ktoré budete testovaniu venovať je na vás, ale približne 2-3 hodín týždenne budete potrebovať.

Ak máte ďalšie otázky alebo ste nenašli odpovede na našej webovej stránke, neváhajte nás kontaktovať emailom na mandakova@inqb.sk alebo telefonicky na +421 908 674 172.

inqb staff

Článok napísal: Univerzitný technologický inkubátor STU InQb