FAD OPEN: Deň otvorených dverí - 14. 11. 2023

Utorok, 14. november 2023 - Utorok, 14. november 2023

Pozývame všetkých stredoškolákov a záujemcov o štúdium architektúry, urbanizmu a dizajnu na FAD OPEN, ktorý sa uskutoční  dňa 14. novembra 2023 od 08:30 - 17:00 hod. v priestoroch Fakulty architektúry a dizajnu STU v Bratislave na Nám. slobody 19 v Bratislave.

Predstavíme študijné programy, zaujímavé projekty, ktorým sa venujeme a všetky potrebné informácie k prijímaciemu konaniu. Naši študenti a pedagógovia ti ukážu život na fakulte, aby si mal jasný prehľad o tom, akým spôsobom sa u nás študuje a kým môžeš po absolvovaní Fakulty architektúry a dizajnu STU byť. Počas dňa budeš mať možnosť konzultovať svoje domáce práce a porozprávať sa o priebehu štúdia na našej fakulte, Erasmusových pobytoch a možnostiach prípravy na prijímacie konanie.

Stredoškoláci využite stretnutie s našimi študentmi a pedagógmi, ktorí vám porozprávajú viac o štúdiu architektúry, urbanizmu a dizajnu. Tešíme sa na všetkých záujemcov o štúdium na FAD Open 2023.

PROGRAM FAD OPEN:

8:30 - 17:00, foyer FAD STU

- infopoint
- konzultácie domácich prác

Naši študenti a pedagógovia vo vstupnej hale fakulty budú konzultovať domáce práce a zodpovedia potrebné otázky k štúdiu na FAD. Foto: M. Kováč.

9:00 - 9:30, 11:00 - 11:30, miestnosť 05 - prízemie

- Informácie o štúdiu a prijímačkách

Predstavenie možností štúdia a FAD STU. Foto: M. Kováč.

9:00 - 13:00, 14:00 -17:00 workshopy a simulácie prijímacieho konania

- Virtuálna realita, VA Uhrík - Datalab, -1. poschodie
- Sketch battle a simulátor Škoda, ÚD, 1. poschodie
- Simulácia prijímacieho konania, kresba, kresliareň, 2. poschodie
- Simulácia prijímacieho konania, priestorová predstavivosť, ÚUÚP, 2. poschodie
- Stabilita a labilita, respírium ÚKAIS, 3. poschodie
- Simulácia prijímacieho konania, modelovanie z hliny, modelovňa, 3. poschodie
- Simulácia prijímacieho konania, kreativita z papiera, respírium ÚIV, 4. poschodie
- Navrhni pavilón, respírium ÚAOP / ÚABB, 4. poschodie

13:00 - 14:00, obedová pauza

14:00 - 14:30, miestnosť 05 - prízemie
- DISKUSIA: Život a uplatnenia architekta a dizajnéra

Simulácie prijímacích konaní s odbornými konzultáciami pedagógov - modelovanie a kresba. Foto: M. Kováč.

Workshop Navrhni pavilón a Labilita vs. stabilita. Foto: M. Kováč.

Diskusie s pedagógmi a predstavenie ateliérov. Foto: M. Kováč.