Prejsť na obsah

Inšpiratívna konferencia Počítačová podpora v archeológii

Utorok, 28. máj 2024 - Štvrtok, 30. máj 2024

Pozývame Vás na 23. ročník konferencie Počítačová podpora v archeológii, ktorá sa bude konať po tretíkrát na Slovensku v učebno-rekreačnom zariadení Stavebnej fakulty STU v termíne 28. - 30. mája 2024.

Tak, ako aj po minulé roky, privítame príspevky a postery zamerané na aktívne a inovatívne využitie počítačových metód v archeológii, ako je napr. využitie geografických informačných systémov (GIS), databáz, štatistických metód, webových technológií či rôznych metód zberu priestorových dát (LIDAR, digitalizácia, fotogrametria). Súčasťou konferencie je tradične aj exkurzia na archeologické lokality v okolí.

Termín registrácie účastníkov a zaslania abstraktov je 25. 3. 2024. Registrovať sa môžete cez registračný formulár.

Študentky a študenti majú znížené vložné, ktoré sa pri aktívnej účasti odpúšťa. Ak riešite bakalársku či diplomovú prácu s presahom na archeológiu alebo by ste sa tejto téme chceli venovať, je to príjemný spôsob, ako sa dozvedieť viac a rozšíriť si obzory v tejto aplikačnej oblasti.

Detailnejšie informácie o konferencii nájdete na jej stránke. Tešíme sa na Vás!

Konferenciu organizuje Katedra globálnej geodézie a geoinformatikyArcheologický ústav AV ČR BrnoPamiatkový úrad Slovenskej republikySlovenské národné múzeum - Archeologické múzeumSAGI - Slovenská asociácia pre geoinformatiku.

Text: Ing. Alexandra Bucha Rášová, PhD., Katedra globálnej geodézie a geoinformatiky

Ďalšie informácie.