Prejsť na obsah

Kvantové počítanie – Kvantové počítanie v praxi

Streda, 7. december 2022 - Streda, 7. december 2022

O kvantových počítačoch a technológiách ste už asi počuli, no viete aj, čo sú to kvantové systémy, ako funguje kvantové počítanie a algoritmy a kde má zmysel kvantové výpočty používať?

Počas zimného semestra pre vás Centrum spoločných činností SAV pripravuje prednášky, počas ktorých sa toto všetko dozviete od slovenských odborníkov.

Kde a kedy sa prednáška Kvantové počítanie v praxi uskutoční

Prednášky s následnou diskusiou v neformálnej atmosfére pri káve sa uskutočnia v budove Výpočtového strediska SAV areáli na Patrónke. Nahrávky následne nájdete na YouTube kanáli Centra spoločných činností SAV.

Prednáška Kvantové počítanie – Kvantové počítanie v praxi s následnou diskusiou sa uskutoční dňa 7. decembra 2022 o 17.00 v budove Výpočtového strediska SAV areáli na Patrónke (Dúbravská cesta 9, Bratislava).

Prednášajúca

Zora Hollá – IBM Global Markets – Ecosystem

Registrácia je povinná a počet miest obmedzený.

Prednáška je bezplatná a bude prebiehať v neformálnej atmosfére pri občerstvení a káve.

Téma

Prezentácia stručne zosumarizuje čo je potrebné, aby sa kvantové počítače dali využiť v praxi. Informuje o aktivitách firmy IBM na poli kvantového počítania, ako sa vytvára komunita, ako sa dostať k reálnemu počítaču a ako sa naučiť Qiskit ako programovací jazyk.

Viac info

https://itkurzy.sav.sk/prednasky

Registrácia: https://itkurzy.sav.sk/node/170/register