Nabíjacie stanice pre elektromobily v budovách

Utorok, 13. december 2022 - Utorok, 13. december 2022

Dovoľujeme si Vás pozvať na online webinár s názvom Nabíjacie stanice pre elektromobily v budovách, ktorý organizuje Slovenská rada pre zelené budovy. Elektromobilita je dnes kľúčovým smerom v automobilovej doprave. Musí sa na ňu pripraviť infraštruktúra – a to nielen v cestnej sieti, ale tiež v budovách.

Kedy: 13. decembra 2022, 10:00 – 12:30 hod.

Kde: online cez Zoom

PREDNÁŠAJÚCI:

• Patrik Križanský, riaditeľ, Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA)
  • Peter Badík, spoluzakladateľ a CEO, GreenWay
  • Rastislav Žembery, produktový manažér, ZSE Drive
  • Šimon Hudák, advokát, advokátska kancelária POLÁČEK & PARTNERS

Moderuje: Pavol Kukura, predseda predstavenstva SKGBC

Klasické tankovanie sa mení na nabíjanie elektrickou energiou a vo veľkej miere sa presunie do budov. Na tento trend musí reagovať aj realitný trh a stavebníctvo.

• Správny návrh nabíjacích staníc v budovách, ktorý by pokryl aj požiadavky budúcich rokov a desaťročí, nie je triviálna záležitosť. Investori, architekti a projektanti sa stretávajú s otázkami ohľadom konfigurácie nabíjacej siete, dimenzovaním elektrického príkonu, typmi nabíjacích staníc a organizáciou budúcej správy nabíjacej siete v budove.
  • Nemalým problémom je aj dodržanie protipožiarnych opatrení a súčasný nesúlad medzi novelou Zákona o energetickej hospodárnosti budov č. 555/2005 Z. z. a usmernením prezídia HaZZ.
  • Dôležitý je tiež trend rozvoja elektromobility na Slovensku a očakávaná kapacita nabíjacích sietí v budúcich rokoch.

Odborníci sa na webinári budú venovať aj týmto dôležitým oblastiam a pomôžu Vám zorientovať sa v tematike. Webinár je určený pre developerov, investorov, architektov, projektantov a všetkých, ktorí aktívne riešia alebo budú riešiť umiestnenie nabíjacích staníc pre elektromobily vo vnútorných garážach budov.

Účasť na webinári je bezplatná – na podujatie je potrebné sa vopred registrovať.

REGISTRÁCIA