Prejsť na obsah

Potraviny, biohospodárstvo, prírodné zdroje, poľnohospodárstvo a životné prostredie a aktuálne príležitosti v období 2021 – 2022

Utorok, 4. máj 2021 - Utorok, 4. máj 2021

Z dôvodu zmeny termínu zasadnutia Programového výboru pre klaster 6 zo strany Európskej komisie a nevyhnutnú účasť prednášajúcich na zasadnutí programového výboru sme museli pristúpiť k  zmene termínu! Ak ste sa už zaregistrovali, nie je potrebné sa preregistrovať.

Národná kancelária Horizontu Vás pozýva dňa 4.5.2021 od 9:30 – 12:45 hod. na webinár s názvom „Horizont Európa – Klaster 6 Potraviny, biohospodárstvo, prírodné zdroje, poľnohospodárstvo a životné prostredie, ktorý je zameraný na predstavenie nadchádzajúcich výskumno-inovačných príležitostí v rámci Klastra 6 v novom rámcovom programe Horizont Európa (2021-2027).

Klaster 6 Potraviny, biohospodárstvo, prírodné zdroje, poľnohospodárstvo a životné prostredie má tematicky rôznorodý pracovný program, zameraný na projekty v oblasti výskumu, inovácií ponúkajúce nové riešenia v oblastiach ako je biodiverzita, ekosystémové služby, potravinové systémy, poľnohospodárstvo, rybolov a akvakultúra, oceány, vnútrozemské a pobrežné oblasti,  obehové hospodárstvo, biohospodárstvo a biotechnológie, ekologické riešenia pre spoločnosť, ako aj zmena klímy.

Témy plánovaných výziev predstaví Stanislav Hronček, delegát programového výboru. Monika Bideau Repčíková vysvetlí význam misií a európskych partnerstievSynergie národných a medzinárodných nástrojov a aktérov z pohľadu žiadateľapriblíži Dana Peškovičová.

Program podujatia

Webinár je venovaný všetkým, ktorí majú jedinečné riešenia konkrétnych tém a svojimi  návrhmi prispejú k posilneniu vedomostnej a inovačnej základne, či zvýšeniu konkurencieschopnosti Európy. Očakáva sa, že ponúknu udržateľné riešenia.

Na webinár je potrebné sa vopred registrovať registrovať prostredníctvom formulára nižšie, najneskôr 03.05.2021 do 13:00 hod. Odkaz na pripojenie sa k webináru dostanete mailom na adresu uvedenú v registrácii po jej uzávierke.

Nezabudnite si termín poznačiť do kalendára.

Potrebujete viac informácií? Neváhajte a opýtajte sa: Ing. Nataša HurtováMgr. Monika Bideau Repčíková

Kontaktná osoba: Nataša Hurtová – NCP, tel: +421 2 69253 164

Zdroj: Národná kancelária Horizontu, 13.4.2021, NKH