Prednáška hosťujúceho britského profesora architektúry, Kevin Rhowbotham

Streda, 3. máj 2017 - Streda, 3. máj 2017

Katedra architektúry Stavebnej fakulty STU v Bratislave pozýva študentov a odbornú verejnosť na externú prednášku britského architekta. Ocenený, medzinárodne uznávaný kritik a teoretik architektúry a urbanizmu, propagátor architektúry, autor publikácií o architektúre, architekt Kevin Rhowbotham, vystúpi so svojou prednáškou

v aule B101, v priestoroch Stavebnej fakulty STU v Bratislave v stredu 3. mája 2017 o 17.00 hod.

Architekt Kevin Rhowbotham ako pedagóg viedol generáciu študentov architektúry, z ktorých mnohí získali medzinárodné ocenenia. V minulosti pôsobil vo významných medzinárodných architektonických ateliéroch a kanceláriách (Skidmore Owings & Merrill LLP, Ove Arup and Partners, O.M.Ungers), ako profesor architektúry bol a je činný na viacerých medzinárodných architektonických školách (Architectural Association London, University College London, The Bartlett School of Architecture, Sci. Arch. Los Angeles, Eidgenössische Technische Hochschule Zürich, Harvard Graduate School of Design, University of Belgrade School of Architecture, VTC Hong Kong, Cooper Union, New York).

Popularizácia architektúry ho priviedla k prednáškam na univerzitách a vysokých školách po celom svete. Uvedená prednáška je zabezpečená vďaka architektovi Laurie Farmer –ovi. Uskutoční sa 3.5.2017 (streda) o 17.00 v aule B101, v priestoroch Stavebnej Fakulty STU v Bratislave, Radlinského 11, vstup z ulice Imricha Karvaša. Prednáška bude v anglickom jazyku.

Ďalšie informácie.