Pondelok, 14. september 2020 - Piatok, 2. október 2020

Tretí ročník jednodňového maratónu vedeckých inovácií Falling Walls Lab Slovensko odštartoval online registráciou. Finalisti slovenského kola dostanú šancu očariť medzinárodné publikum v Berlíne.

Sú tri minúty dosť na to, aby ste ostatným vysvetlili vedecký problém a spôsob jeho riešenia? Absolventi podujatia Falling Walls Lab (FWL) zhodne tvrdia, že áno. Úlohou vedcov na tomto výnimočnom podujatí je totiž v priebehu troch minút porote a publiku vysvetliť, na aký problém reagujú, aké riešenie ponúkajú a ako ho chcú dosiahnuť.

Ak máte nápad, ako sa dá zlepšiť svet, neváhajte a PRIHLÁSTE SA!

Jedným z cieľov tohto výnimočného formátu je umožniť mladým vedcom stretnutie na medzinárodnej pôde a „búrať bariéry“, ktoré medzi nich kladú hranice štátov, ale aj jednotlivých vedných odborov.

Pre koho je FWL?

Podujatie poskytuje priestor na prezentáciu nových výsledkov, myšlienok, výskumných projektov a podnikateľských modelov z najrozmanitejších vedných disciplín a oblastí.

Zúčastniť sa môžu v podstate všetci: mladí výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, pedagógovia, podnikatelia, ale aj profesionáli.

Dôležité termíny

Online prihlasovanie do národného kola FWLS 2020 je prístupné do 13. septembra 2020. Spomedzi prihlásených porota vyberie finalistov, ktorí budú môcť prezentovať svoje príspevky, ak to pandemická situácia dovolí, vo štvrtok 1. októbra 2020 od 14.30 v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Každý účastník má na svoju prezentáciu presne 3 minúty. Alternatívne sa slovenské finále uskutoční digitálnou formou. Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách sa stáva účastníkom svetového finále, ktoré sa koná každý rok tradične v Berlíne.

Finále bude online

V tomto roku sa kvôli pandemickej situácii nadácia FWL pred niekoľkými dňami rozhodla uskutočniť svetové finále v digitálnom formáte, bez cestovania a osobnej účasti, v Berlíne v tradičnom termíne 8. novembra. V digitálnom formáte sa uskutoční aj prestížna konferencia Falling Walls Conference 9. novembra 2020.

Do svetového finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom digitálnom formáte pred špičkovou porotou zloženou z vedcov, inovátorov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na prestížnej Falling Walls Conference.

Viac informácií nájdete na stránkach FWL FWLS.