Prejsť na obsah

Týždeň vedy a techniky na Slovensku

Pondelok, 6. november 2017 - Nedeľa, 12. november 2017

Tohtoročná Vedecká jeseň vyvrcholí Týždňom vedy a techniky 2017, ktorého štrnásty ročník sa uskutoční 6. - 12. novembra. Mottom tohto ročníka je "Spoznávaj, pochop, rozvíjaj". Budete tak mať možnosť bližšie spoznávať a pochopiť vedu a ďalej rozvíjať váš záujem o vedu a techniku počas stoviek popularizačných podujatí po celom Slovensku, ako sú napríklad prednášky, festivaly, workshopy, či najrôznejšie súťaže s vedecko-technickým zameraním.

TVT 2017 už tradične začne v pondelok 6. novembra 2017 Slávnostným otvorením Týždňa vedy a techniky, ktoré sa uskutoční v priestorochZážitkového centra vedy Aurelium. Nasledovať bude Slávnostné vyhlásenie výsledkov fotografickej a výtvarnej súťaže, počas ktorého si mladí a talentovaní žiaci a študenti, budúci výtvarníci a fotografi prevezmú diplomy a vecné ceny. Témou tohtoročnej výtvarnej súťaže bolo „Ako recyklujem", téma fotografickej súťaže znela „Voda a veda".

CVTI SR pripravilo v utorok 7. novembra pre verejnosť podujatie Utorok s geológiou na tému Cesta od stredu Zeme, alebo čo bolo, je a bude v geologickej mozaike našej planéty. Prednášajúci RNDr. Ján Madarás, PhD., vedúci Geologického odboru v Ústave vied o Zemi SAV, okrem iného objasní napríklad aj to, prečo sa kontinenty a moria menia a mapa Zeme nebola nikdy rovnaká ako dnes, prečo sú niekde zemetrasenia a sopky, hory a údolia alebo len "nudná" rovina, alebo čo ostane po človeku.

k v dňoch  9. a 10. novembra zavítate do priestorov výstaviska INCHEBA, budete sa môcť zúčastniť hneď na dvoch z hlavných podujatí  organizátorov. Tým prvým je interaktívna výstava Veda netradične, na ktorej vám vo vystavovateľských stánkoch ponúkneme množstvo zaujímavých exponátov zo sveta vedy a techniky a vedu tak zažijete doslova „naživo".

Druhým podujatím, ktorý sa rovnako v týchto dvoch dňoch uskutoční na výstavisku INCHEBA je Festival vedy a techniky AMAVET 2017. Tento ročník je pre FVaT AMAVET výnimočný tým, že oslavuje už 20. výročie svojho vzniku.

Vyvrcholením Týždňa vedy a techniky na Slovensku bude galavečer pri príležitosti odovzdávania Ceny za vedu a techniku, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 9. novembra 2017.

Každoročne sa počas Týždňa vedy a techniky uskutoční po celom Slovensku približne 400 podujatí zameraných na popularizáciu vedy a techniky.

Ďalšie informácie.