UVP TECHNICOM - WEBINÁR: Ochranná známka, dizajn

Štvrtok, 5. november 2020 - Štvrtok, 5. november 2020

Pozývame startupy, začínajúcich podnikateľov, záujemcov o podnikanie a študentov na odbornú prednášku OCHRANNÁ ZNÁMKA, DIZAJN – PRODUKTY, GRAFICKÉ ROZHRANIA SOFTVÉROVÝCH APLIKÁCIÍ A SLUŽBY, ktorá sa uskutoční dňa 5. novembra 2020 v čase 13:00 - 15:30 formou online webinára. Prednášať bude Mgr. art. Mária Pospíšilová, ArtD. z Oddelenia ochrany a komercializácie duševného vlastníctva (CVTI SR).

Témy, ktoré budú prezentované:

• Čo je to dizajn a ako a prečo ho chrániť
  • Zapísaný dizajn, nezapísaný dizajn Spoločenstva, autorské práva
  • Podmienky a postupy pre získanie zapísaného dizajnu na Slovensku a vo svete
  • Ako predchádzať porušovaniu práv k zapísaným dizajnom iných subjektov
  • Ako pracovať s nástrojmi na získavanie informácií o zapísaných dizajnoch
  • Ako a kde si objednať vypracovanie rešerše na dizajn pred podaním žiadosti o zápis dizajnu
  • Ako a prečo chrániť označenia, logá, slogany
  • Ochranná známka – podmienky a postupy pre jej získanie na Slovensku a vo svete
  • Ako predchádzať porušovaniu práv k ochranným známkam iných subjektov
  • Ako pracovať s nástrojmi na získavanie informácií o platných ochranných známkach
  • Ako a kde si objednať vypracovanie rešerše pred podaním žiadosti o zápis ochrannej známky

Účasť na podujatí je bezplatná, je potrebné sa vopred registrovať TU. Po prihlásení Vám budú zaslané informácie na prihlásenie sa k online webináru.