Prejsť na obsah

Andrej Kiska na STU

V utorok 17. februára 2015 návštívil svoju Alma mater prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Počas svojej návštevy sa stretol s vedením STU,  diskutoval v aule so študentami. Pripomenul im, že práve oni sú budúcnosťou Slovenska a  od nich záleží aká bude. Odporučil im, aby išli načerpať skúsenosti  do zahraničia. Zdôraznil však, aby sa  vrátili domov na Slovensko, ktoré potrebuje šikovných a nadaných mladých ľudí.

V sprievode rektora STU sa  presunul na Fakultu elektrotechniky a informatiky a  navštívil Ústav elektroniky a fotoniky, kde študoval. Andrej Kiska študoval odbor mikroelektronika, v tom čase nový a veľmi progresívny odbor, ktorý bolo možné študovať už iba v Prahe alebo  v Brne. Pozrel si tiež  Národné centrum robotiky .

Na záver svojej návštevy otvoril spolu s rektorom  STU (R. Redhammer), rektorom UK (K. Mičieta) a generálnym riaditeľom spoločnosti ESET (R. Marko)  nové laboratórium na Fakulte informatiky a informačných technológií.
Výskumníé laboratórium ESET bude poskytovať konzultácie pri príprave rôznych vedeckých prác a priestor na realizáciu praktických experimentov v oblasti informačnej bezpečnosti. Budú v ňom prebiehať tiež cvičenia voliteľného predmetu základy reverzného inžinierstva.