STU je najlepšia slovenská univerzita v uplatnení absolventov

Slovenská technická univerzita v Bratislave je najlepšia slovenská univerzita v oblasti zamestnania absolventov. Vyplýva to z jej postavenia v svetovom rebríčku QS Graduate Employability Rankings 2022.

STU ako jediná z našej krajiny figuruje medzi 550 hodnotenými svetovými univerzitami rebríčku QS Graduate Employability Rankings 2022. Lídrom poradia je Massachusetts Institute of Technology (MIT) z Cambridge v USA.

„Aj aktuálne umiestnenie Slovenskej technickej univerzity v tomto rebríčku potvrdzuje, že vzdelanie, ktoré poskytuje naša univerzita študentom, má vysokú kvalitu, rešpektovanú a oceňovanú zamestnávateľmi - teda praxou, pre ktorú študentov vychovávame,“ reagoval rektor STU Oliver Moravčík.

Skóre každej inštitúcie v rebríčku sa určuje na základe piatich vybraných ukazovateľov: reputácia zamestnávateľa (30 %), výsledky absolventov (25 %), partnerstvá so zamestnávateľmi (25 %), spojenia zamestnávateľov a študentov (10 %) a miera zamestnania absolventov (10 %).