Prejsť na obsah

Archív aktualít

Akademický senát zvolil profesora Olivera Moravčíka za kandidáta na rektora STU

Profesor Oliver Moravčík je kandidátom na rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Nového rektora vymenuje do funkcie prezidentka Slovenskej republiky.

Akademický senát STU poveril Olivera Moravčíka výkonom funkcie rektora

Poverenie platí na obdobie do vymenovania nového rektora, ktorý vzíde z volieb. Tie by mal senát vyhlásiť na mimoriadnom zasadnutí 10. mája.

STU má nových profesorov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok 22. apríla vymenovala 27 nových vysokoškolských profesorov. Medzi nimi sú aj traja zástupcovia Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Svetový úspech našej absolventky Lenky Petrákovej

Za jedinečné riešenie problému plastov v oceáne získala absolventka SvF, najvyššie možné ocenenie Grand Prix Award 2020 za morskú architektúru a inovácie od nadácie francúzskeho architekta Jacquesa Rougerieho.

Pilotný projekt inteligentnej smart mobility budúcnosti

Strojnícka fakulta spolu s Fakultou informatiky a informačných technológií STU realizujú Pilotný projekt inteligentnej smart mobility budúcnosti priamo v prostriedkoch  mestskej hromadnej dopravy.

Úspešný absolvent MTF STU generálnym riaditeľom

Generálnym riaditeľom trnavskej automobilky Stellantis sa stal jeho doterajší zástupca a riaditeľ výroby Martin Dzama – absolvent MTF STU v Trnave.

STU, UK a SAV sa s mestom Bratislava zhodli na podpore centra špičkovej vedy

Excelentná veda, ktorá inovácie prináša, sa dá u nás robiť len v spolupráci špičkových tímov naprieč univerzitami, vedeckými inštitúciami a partnermi.

dalej