Prejsť na obsah

Archív aktualít

Diplomová práca študenta FIIT STU pomáha vďaka umelej inteligencii diagnostikovať Alzheimerovu chorobu

Dosahuje 92 % presnosť v správnosti identifikovania Alzheimerovej choroby v porovnaní s kontrolnou vzorkou a poskytuje vysvetlenie svojho rozhodnutia.

Rektor Oliver Moravčík vymenoval štyroch nových prorektorov STU

Pre vzdelávanie a starostlivosť o študentov Mikuláša Bitteru, pre vedu a výskum Jána Híveša, pre informatizáciu a šport Štefana Stanka a pre strategické projekty a rozvoj Maximiliána Strémyho

STU je najlepšia slovenská univerzita v uplatnení absolventov

Vyplýva to z jej postavenia v svetovom rebríčku QS Graduate Employability Rankings 2022.

Slávnostne inaugurovali nového rektora Olivera Moravčíka a dekana Ľubomíra Šooša

V poradí 20. rektor Slovenskej technickej univerzity Oliver Moravčík zložil slávnostný sľub a z rúk predsedu Akademického senátu univerzity Mariána Peciara prevzal rektorské insígnie.

Prezidentka vymenovala profesora Olivera Moravčíka za rektora STU

Dr. h. c., prof. h. c., prof. Dr. Ing. Oliver Moravčík je rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Do funkcie ho dnes vymenovala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Biblia klasickej fyziky prvýkrát v slovenčine

Po prvý raz má slovenská verejnosť možnosť čítať v rodnom jazyku knihu „Matematické princípy prírodnej filozofie“ Isaaca Newtona, považovanú za bibliu klasickej fyziky.

STU podporí projekty mladých vedcov sumou

V rámci grantovej schémy na podporu excelentných tímov mladých výskumníkov a programu na podporu mladých výskumníkov rozdelí celkovo 96 500 eur.

dalej